Збіднілі українці відмовляються від страховок

11 листопада 2014, 08:30

Олександр Харько

Крім девальвації, по ринку страхування боляче б'є війна

За даними Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) за 8 місяців 2014-го страховий ринок країни скоротився на 21%. Сегмент страхування життя зменшився на 7%. Редакція "Сегодня.ua" спробувала з'ясувати, скільки втратили українські страховики від анексії Криму, війни на Донбасі та девальвації гривні.

Реклама

Падіння по всіх фронтах

Падіння в 2014 році спостерігалося у всіх сегментах роздрібного ринку страхування. Так, за інформацією ЛСОУ, кількість осіб, застрахованих за договорами добровільного медичного страхування, скоротилося на 10,4% проте динаміка страхових платежів тут залишалася позитивною – цей показник виріс на 18% порівняно з минулим роком.

Кількість застрахованих по "КАСКО" знизилася на 21,5%, і сегмент в цілому "просів" на 15%. За ОСАГО ці показники склали 13,2% і 4% відповідно. Правда, тут варто відзначити і той факт, що кількість проданих дилерами нових легкових автомобілів в 2014 році скоротилося до 95 тис. Аналогічна негативна динаміка спостерігалася і по інших видах: страхування туристів впала на 20,5%, страхування від нещасних випадків – на 3,3%, а страхування вантажів – на 31%.

"Складовими частинами погіршення ситуації на страховому ринку стали негативний тренд макроекономічних процесів в країні, втрата ринку АР Крим та істотне скорочення операцій страхування в Донецькій і Луганській областях. Також на скорочення страхових операцій вплинуло падіння національної грошової одиниці, особливо за договорами страхування життя, суми в яких номіновані в нацвалюті", – каже Президент ЛСОУ Олександр Залєтов.

Реклама

"Було всяке – і гроші забирали, і касу вилучали"

Втрата ринку АР Крим та війна в Донбасі боляче вдарили по бюджетам страхових компаній, проте точні цифри поки ніхто називати не береться. "Розмір збитків страховиків в зоні АТО оцінити складно, і точної цифри сьогодні ніхто не назве", – кажуть у прес-службі "УАСК АСКА".

За даними експертів Української федерації страхування, починаючи з ІІ кварталу 2014 року з Криму повністю припинилися платежі по страхуванню КАСКО, а обсяги платежів в Донецькій і Луганській областях впали на 65%. Перестали платити і за іншими договорами майнового страхування (частина від надходжень з Криму і Донбасу становила 15% цього сегмента ринку і зараз упала до 0).

На думку Генерального директора "УАСК АСКА" Андрія Шукатко, все, що зараз відбувається в Донбасі – це бомба уповільненої дії для страхового ринку. "У нас в Донецьку було всяке – і гроші забирали, і касу вилучали, і співробітникам в кабінет снаряди прилітали. Але ми продовжуємо, працюємо", – каже Шукатко.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому

За його словами, якщо виплати по об'єктах знаходяться в зоні АТО будуть встановлені в судовому порядку – український ринок страхування такого навантаження може не витримати. "Що стосується зони АТО, існує дві головні проблеми: по-перше, страховики не бачать реальної допомоги від державного регулятора; по-друге, якщо буде рішення судів по виплатах в зоні АТО – це буде прецедент, і українського страхового ринку не стане", – констатує Андрій Шукатко.

Реклама

Перспективи

Проблеми в Криму та Донбасі, втім, стали не єдиними факторами впливу на ринок страхування. Так, наприклад, за інформацією Української федерації страхування, спостерігалося істотне скорочення програм банківського кредитування бізнесу, новий бізнес практично не створювався, а діючі компанії закривалися, що спровокувало загальне скорочення по сегменту майнового страхування.

Також українці стали рідше подорожувати за кордон. Кількість туристів знизилося на 20%, і продажі пакетних продуктів банкострахування (медичні витрати) зменшилися на 30%.

Страховиків нові умови змушують переглядати свої пропозиції та тарифну політику в цілому. "Основні тренди страхового ринку 2014: перегляд продуктових портфелів страховиками, зменшення частки збиткових видів страхування; перегляд тарифної політики; пошук нових каналів залучення клієнтів", – резюмують у прес-службі "УАСК АСКА".

Для пересічних українців такі тенденції виллються в чергову хвилю подорожчання в ще одному секторі економіки. Так, за підрахунками експертів, середня ціна поліса КАСКО зважаючи усього вищесказаного зросте на 27%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти