НБУ вимагає від банків розкрити дані з рахунків фігурантів "списку Савченко – Сенцова"

Надана інформація не підпадає під поняття банківської таємниці, запевняють у Нацбанку

Українські банки тепер зобов'язані за оновленою формою відзвітувати про застосування санкцій у відношенні осіб, причетних до арештів Надії Савченко, Олега Сенцова і Олександр Кольченко, як це передбачено постановою НБУ №276 від 21 квітня 2016 року.

Національний банк розіслав по банківській системі телеграму №25-0004/35647, в якій і зажадав відповідного звіту. У повідомленні регулятор послався як на свою постанову №276, так і на закон "Про санкції", що діє в нашій країні.

Реклама

"Слід підкреслити, що закон України "Про санкції" не містить положень про зупинення дії обмежувальних заходів (санкцій), в тому числі з метою забезпечення виконання суб'єктом, до якого застосовані санкції, зобов'язань з погашення кредиту та/або відсотків за кредитною угодою та/або сплати комісії банку", – наголошується в телеграмі регулятора.

При цьому в ній говориться про те, що інформація, що надається не підпадає під поняття банківської таємниці.

В оновленій нацбанківській формі звіту більше 30 полів, в які повинні вноситися відомості не тільки про саму особу, що потрапили під санкції і про всі пересування по його рахунках, а й про призначення операцій. Навіть тих, що людина або компанія намагалися зробити в момент застосування до них санкцій.

Реклама

"Інформація про спроби проведення фінансових операцій подається наростаючим підсумком – про всі виявлені банком такі випадки з дати введення в дію санкцій у відповідній особи, а не тільки за звітний місяць", – наголошується в телеграмі НБУ №25-0004/35647.

  • 30 березня 2016 року президент України Петро Порошенко ввів в дію список "Савченко-Сенцова". 
  • Національний банк України в квітні зобов'язав банки надати відомості про наявність банківських рахунків і залишки коштів на них 84 фізичних осіб зі списку, затвердженого раніше РНБО.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти