НБУ вирішив запастися доларами

5 січня 2017, 11:25

Гривня на українському міжбанківському ринку зміцнилася через ситуативний надлишок інвалюти

Національний банк України (НБУ) оголосив валютний аукціон, збільшивши максимальний обсяг покупки до 100 млн доларів з 40 млн доларів, заявлених днем раніше.

Як пояснили в прес-службі НБУ, аукціон оголошено у зв'язку з надлишком пропозиції валюти.

"На цьому тижні на міжбанківському валютному ринку спостерігається тимчасова надлишкова пропозиція іноземної валюти, яка сформувалася в результаті збігу новорічних вихідних днів в Україні з робочими днями в США і Європі", – заявив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

Він пояснив, що протягом цих днів валютна виручка продовжувала надходити через кореспондентські рахунки українських банків в США і Європі і накопичувалася для продажу в перші післясвяткові робочі дні.

У той же час на міжбанку поки активні торги не почалися.

"Попит на валюту поки низький – частина імпортерів ще святкує (багато підприємств відпочивають до 10 числа), а частина – вже сформувала необхідну гривневу ліквідність для купівлі валюти, але згідно нормативної бази НБУ зможе купити валюту не раніше, ніж завтрашнім днем. Таким чином, на ринку знову складеться ситуативне перевищення пропозиції валюти над попитом", – відзначають аналітики порталу
"Мінфін".

Реклама

Усереду,4 січня,наміжбанківськомувалютномуринкуУкраїникурсдоларазнизивсяна45-53копійки.Торгизакрилисякотируваннями26,6/26,67гривнізадолар.Курсєвронаміжбанкувпавна49-57копійокісклав27,79/27,86гривнізаєвро.

Офіційний курс доларанасьогодні,5 січня,становить26,69грн.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти