НБУ продовжив обмеження на продаж готівкових доларів

30 квітня 2014, 18:45

До літа в одні руки будуть видавати не більше 15 тис. грн в еквіваленті

Національний банк України (НБУ) продовжив до червня обмеження на продаж готівкової іноземної валюти в одні руки на рівні 15 тис. грн в день.

Обмеження на видачу готівкових коштів в інвалюті з поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати в межах до 15 тис. грн на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом Нацбанку також продовжить діяти.

Відповідні рішення закріплені постановою Нацбанку від 29 квітня № 245.

Також НБУ оптимізував частина раніше прийнятих тимчасових стабілізаційних заходів.

"Новий пакет тимчасових стабілізаційних заходів є більш ліберальним, ніж той, який діяв відповідно з попереднім документом", – підкреслили в Нацбанку
.

Реклама

За даними НБУ, зокрема, новий пакет не містить обмежень, які існували до цього, щодо терміну проведення операцій з купівлі банками інвалюти за дорученням юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців.

Разом з тим, на один місяць пролонгується заборону на дострокове погашення кредитів (фінансової допомоги) в інвалюті.

Нормативний акт також подовжує дозвіл на здійснення купівлі готівкової інвалюти у фізосіб в сумі до 150 тис. грн без пред'явлення документів, що засвідчують особу.

"Постанова № 245 набуває чинності з 1 травня 2014 року і діє до 1 червня 2014 року. Передбачений ним пакет тимчасових стабілізаційних заходів сприятиме закріпленню позитивних тенденцій у розвитку грошово-кредитного ринку, які сформувалися в квітні, і нівелювання негативного впливу факторів, пов'язаних з поточними економічними і політичними викликами", – уточнили в НБУ.

Нагадаємо, перші валютні обмеження НБУ почав вводити в кінці лютого, коли на валютному ринку почалася серйозна дестабілізація ситуації
.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти