НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк

19 січня 2017, 18:01

Банк подавав заявку на самоліквідацію, але регулятор заявив, що не може задовольнити таку заявку з огляду на визнання банку проблемним

Правління Національного банку України 19 січня 2017 прийняло рішення №34-рш/БТ про віднесення ВАТ "Банк Народний капітал" до категорії неплатоспроможних. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Реклама

У липні 2016 року ПАТ "Банк Народний капітал" був віднесений до категорії проблемних у зв'язку з невідповідністю його структури власності вимогам щодо прозорості. Протягом терміну проблемності банк не привів свою діяльність у відповідність до вимог законодавства. При цьому Національний банк нагадує, що звертав увагу банку і його акціонерів на цю проблему ще з грудня 2014 року.

На сьогодні більше 85% акцій банку належить особам, жодна з яких не є власником істотної участі в банку. Єдиним власником істотної участі в банку є Валерій Макаренко (14,24%), який отримав таку суттєву участь з порушенням закону без погодження Національного банку, через тривалий час він був позбавлений права голосу.

Протягом 2016 року до Нацбанку було подано кілька пакетів документів для погодження істотної участі як його акціонерам, так і третім особам. За цими пакетами документів Національний банк прийняв рішення про заборону придбання істотної участі через незадовільність фінансового стану заявників і неможливість підтвердження джерел походження їх коштів.

За інформацією НБУ, 16 січня 2017 року банк прийняв рішення про ліквідацію з ініціативи власників і подав документи до Національного банку для отримання згоди на ліквідацію.

В тренді
Країни скуповують пшеницю і олію. Чому в усьому світі дорожчають продукти
Реклама

Згідно зі статтею 78 Закону України "Про банки і банківську діяльність", така згода може бути надана тільки за відсутності ознак, за якими банк може бути віднесений до категорії проблемних або неплатоспроможних.

При цьому, як зазначено вище, ПАТ "Банк Народний капітал" на момент подачі документів уже був віднесений до категорії проблемних. Таким чином, Національний банк не може задовольнити клопотання банку.

Кошти 99% вкладників банку будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб в повному обсязі. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів обсягом близько 11 млн. грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти