НБУ посилив монетарну політику. Ключова ставка зросла до максимуму за 15 місяців

22 липня 2021 14:03

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Нацбанк вирішив активніше боротися з інфляцією, яка виходить за рамки цільового діапазону. Заодно такі кроки допоможуть зміцнити гривню

Бізнес зможе купувати валюту без зобов'язань

Бізнес зможе купувати валюту без зобов'язань / Фото: НБУ, stocksnap.io

Національний банк України (НБУ) підвищив облікову ставку до 8%. Це новий максимум з квітня 2020 року. У березні-2021 відбулося перше з вересня 2018 року підвищення облікової ставки, в квітні – друге, тепер – третє. До цього облікова ставка багато місяців перебувала на історичному мінімумі в 6%.

Реклама

Таке рішення прийняло правління Нацбанку.

"В умовах істотного посилення фундаментального інфляційного тиску це необхідно для повернення інфляції до мети 5% в 2022 році і утримання під контролем інфляційних очікувань", – пояснили в Нацбанку.

Крім того, для боротьби з інфляцією НБУ посилив монетарну політику через низку додаткових заходів:

В тренді
Скасування "карантинних" субсидій і газовий шантаж Росії – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
  • зменшені планові обсяги щоденних інтервенцій з купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку з 20 млн дол. до 5 млн дол.;
  • продовжено планове згортання антикризових заходів;
  • вартість кредитів рефінансування встановлюється на рівні "облікова ставка 1 в.п." за умови проведення кількісного тендера і не нижче цього рівня – за умови проведення відсоткового тендера.
Реклама

Раніше експерти зазначали, що підвищення облікової ставки може мотивувати іноземців більше вкладати в українські держоблігації. Це своєю чергою допоможе зміцнити курс гривні. Зниження облікової ставки, відповідно, могло призвести до ослаблення української валюти.


Національний банк використовує облікову ставку як орієнтир, скільки повинні коштувати гроші. Вартість рефінансування банків теж визначається обліковою ставкою НБУ – при зниженні ставки банкам потрібно витрачати менше грошей на обслуговування рефінансування. Також від облікової ставки залежить прибутковість державних облігацій.

Нагадаємо, інфляція в Україні в червні залишилася на рівні 9,5% в річному вимірі при тому, що НБУ орієнтується на коридор 4-6%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти