НБУ поки не буде вилучати копійки з обігу

4 вересня 2017, 07:39

В Україні залишається сім номіналів монет і дев'ять номіналів банкнот

Незважаючиназнеціненнягривнімайжев15разівзмоментувведеннянаціональноїгрошовоїодиниці2вересня 1996 року,НаціональнийбанкУкраїни(НБУ)покине плануєвилучатиз обігу1і2копійки,апитаннявведеннявобіг1000-гривневоїкупюрине коментує.Цевипливає звідповідіНБУназапит "Укрінформу" щодопланіврегуляторапо обігунаявнихноміналівбанкнотімонет.

Реклама

"Оптимізація номінального ряду банкнот залежить від багатьох факторів, таких як розмір грошових доходів населення, рівень споживчих цін, ступінь використання в обороті наявних номіналів банкнот і монет, рівень розвитку безготівкових розрахунків. Поки вищезгадані рішення не прийняті", – відзначили в НБУ.

У той же час, в НБУ запевнили, що робота над питаннями оптимізації номінального ряду банкнот здійснюється постійно. Регулятор уважно вивчає міжнародний досвід у цій сфері, потреби суспільства та економіки щодо достатності тих чи інших грошових знаків.

Зараз номінальний ряд грошових знаків України налічує 16 номіналів, з них дев'ять номіналів банкнот і сім номіналів монет.

На сьогоднішній день в обігу в основному знаходяться банкноти третього покоління – зразків 2003-2007 рр. Робота над оновленням третього покоління номінального ряду банкнот зразка 2003 – 2007 рр. почалася ще в 2012 році в рамках Стратегічної програми з удосконалення організації готівкового обігу в Україні на 2013-2018 роки.

Основний фактор, що зумовлює необхідність оновлення банкнотного ряду, – це посилення їхньої безпеки. Банкноти гривні зразків 2003-2007 рр порівняно з банкнотами зразків 1992-1994 років, в залежності від номіналу, мають різні розміри і переважний колір для кращого розпізнавання. З метою ускладнення підробки в них введені нові елементи захисту: тонований папір, світлий елемент водяного знака, захисні волокна і стрічка двокольорової флуоресценції, спеціальний магнітний код захисної стрічки, поліпшений рельєфний друк окремих зображень, за допомогою якого, зокрема, виконані спеціальні знаки для людей з ослабленим зором, зображення, які виконані оптично перемінною фарбою і т.п
.

Питаннявиведеннязобороту1і2копійоку зв'язкузвтратоюміри вартостіпіднімавсящонайменшедвічі.У 2011 роціНБУвизнавав,що1і2копійки"вжене ємірою вартості".НаціональнийбанкУкраїнитакожзаявляв,щоініціює вилучення з обігумонетноміналом1і2копійки,протеце питання маєбутиузгодженезКабінетомМіністрівУкраїни.Крімтого,вна початку 2015року вНБУпрогнозувалирозглядвнайближчійперспективіпитанняпро доцільністьвикористаннявобороті1-2-копійчанихмонет.

В тренді
Рекорд з 2018 року: ціни на нафту вийшли на доковідний рівень

Основною причиноювідмовитисявідмонетнайменшимноміналомназивалосяте,щонаїхвиготовленнявитрачаютьзначнобільше,ніжмонетикоштуютьсаміпособі.Крімтого,цімонетипересталибутимірою вартостііз 2010 рокуфактичноне повертаютьсявбанківськусистему.ВНБУвідзначали,щотехнічновилучитицімонетиз обігулегко,алетакерішенняєкомплекснимідляцьогопотрібнопровестивідповіднірозрахункизурядом,апарламентповинензатвердитицерішення.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти