НБУ послабив валютні обмеження в Україні

26 травня 2017 9:46

Зміни стосуються переважно бізнесу і банків

Національний банк України (НБУ) прийняв рішення про пом'якшення низки обмежень на валютному ринку, яке раніше анонсував виконуючий обов'язки голови НБУ Яків Смолій.

Реклама

Згідно з постановою №41, з 26 травня максимальний термін розрахунків за операціями експорту/імпорту товарів, який тимчасово був обмежений до 120 днів, тепер становитиме 180 днів.

Крім цього, з 12 червня іноземні інвестори зможуть повертати вкладені в Україні кошти, отримавши можливість купувати і перерахувати валюту для цих цілей.

Також з 12 червня бізнес зможе достроково погашати зовнішні кредити і позики, якщо як забезпечення розрахунків за цими операціями використовувалися зобов'язання міжнародних фінансових організацій.

Крім того, Нацбанк дозволив банкам відкривати кореспондентські рахунки в іноземній валюті першої групи класифікатора в банках-нерезидентах країн, національна валюта яких віднесена НБУ до другої або третьої групи класифікатора.

В тренді
Долар і євро здали позиції: курс валют НБУ
Долар стабілізується
Реклама

Водночас регулятор встановив вимогу щодо розкриття інформації про кінцевих власників нерезидентів-кредиторів у разі, коли необхідна реєстрація кредитного договору або договору позики, укладеного резидентом-позичальником, який не є банком.

Нагадаємо, НБУ вчора знову знизив облікову ставку. Крім того, Нацбанк попередив, що в подальшому цього року може продовжити пом'якшення монетарної політики, але тільки в разі стійкого зниження ризиків.

При цьому потенційне пом'якшення монетарної політики може відбуватися в різних формах – шляхом як зниження облікової ставки, так і ослаблення адміністративних обмежень на валютному ринку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти