Дрібні монети виходять з обігу: навіщо Україна позбавляється від 1, 2 і 5 копійок

19 вересня 2019, 12:31

У Національному банку розповіли про економію державних коштів

Україна щорічно економитиме 90 млн гривень на карбуванні монет номіналом 1, 2 і 5 копійок, які виводяться з обігу з 1 жовтня 2019 року. Про це заявив на брифінгу директор департаменту грошового обігу Національного банку України (НБУ) Сергій Холод.

"Вартість виготовлення монет номіналом 1, 2 і 5 копійок значно перевищує їх номінальну вартість. Держава зможе економити більше 90 млн гривень на рік завдяки зменшенню витрат Національного банку на їх виготовлення і обробку", – сказав Холод.

Реклама

Також, за його словами, від виведення дрібних монет з обігу виграють банки і бізнес, яким не доведеться витрачатися на інкасацію таких платіжних засобів. Ще однією причиною відмови від дрібних монет, за словами Холода, стало прагнення підвищити зручність при розрахунках готівкою. Крім того, ці монети "практично перестали відігравати суттєву роль при розрахунках", підкреслили в НБУ.

"Занадто велика різноманітність банкнот і монет призводить до плутанини в гаманцях і зайвого часу під час здійснення розрахунків. Середня кількість монет на одну людину зменшиться на третину. Як наслідок готівкові розрахунки стануть простішими", – вказав Холод.

Читайте також: Навіщо українцям 1000 гривень: названі причини появи нової купюри

Реклама

Після виведення з обігу монет номіналом 1,2 і 5 копійок їх будуть вилучати. Згодом Нацбанк переплавить ці монети для того, щоб з цього металу викарбувати монети інших номіналів. Обміняти дрібні монети на монети і банкноти інших номіналів можна буде ще протягом трьох років – в банках і НБУ.

Також Холод нагадав, що починається процес поступового вилучення з обігу і монети в 25 копійок, так як вона стане не потрібна через відсутність 5 копійок. Прийматися до розрахунків 25-копійчані монети поки що будуть. Але ті екземпляри, які потраплять в банки, вже не будуть повертатися на готівковий ринок.

Раніше НБУ ввів в обіг монети номіналом 1 і 2 гривні, а планує поступово повністю відмовитися від паперових банкноти від 1 до 10 гривень. Монети номіналом 5 і 10 гривень будуть введені в 2019 і 2020 роках відповідно.

Крім того, НБУ вводить в обіг банкноту номіналом 1000 гривень з 25 жовтня 2019 року. Після завершення процесу введення в обіг цієї банкноти, а також вилучення з обігу монет 1, 2, 5 і 25 копійок номінальний ряд гривні скоротиться з 17 до 12.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти