Курс долара і середній клас: що значить для українців скасування ліміту на купівлю валюти

30 жовтня 2019 12:30

Євгенія Давиденко

Добове обмеження на купівлю валюти потрібно було давно прибрати, вважають експерти

Національний банк України (НБУ) зняв обмеження на купівлю валюти і банківських металів на суму 150 тисяч гривень у день. Крім того, банки більше не вимагатимуть документи, що підтверджують підстави для проведення операцій щодо купівлі безготівкової інвалюти.

Реклама

За оцінками регулятора, це рішення істотно не вплине на ринок, оскільки купівля іноземної валюти переважно здійснюється на суми, менші 150 тисяч гривень, а загальні обсяги її купівлі та продажу – відповідні. Опитані сайтом "Сьогодні" аналітики згодні з оцінками НБУ.

"На курс це не вплине, – вважає фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса. – Це продовження курсу НБУ на лібералізацію валютного ринку. Давайте сприймати це як позитив, адже будь-які обмеження – це по суті зло".

Він додав, що Нацбанк робить крок до лібералізації, коли бачить, що це не порушить валютну стабільність.

"Норму давно потрібно було скасувати, – додає фінансовий аналітик Олексій Кущ. – Якщо ми говоримо про людину, у якої є нелегальні гроші, і вона хоче купити валюту, то вона купує її на чорному ринку, це не проблема <...> Я не бачу причин, чому людина, яка має легальну гривню, не може купити долари".

За його словами, зняття обмеження насамперед позитивно вплине на заможних людей з "білим" заробітком.

"Норма дуже точкова, вона вплине на тих людей, в яких є в банку легальні гроші, що перевищують 150 тис. грн, тобто на 2-3% населення, в основному так званий середній клас", – резюмував Кущ.

Нагадаємо, раніше Національний банк втретє поспіль знизив облікову ставку і поліпшив прогноз розміру міжнародних (золотовалютних) резервів (ЗВР) України на кінець 2019 року.

Реклама

Прогноз на 2020 рік покращено до 23,9 млрд доларів (було 22,8 млрд доларів). Прогноз на 2021 рік залишився без змін на рівні 23 млрд доларів.

Тим часом в проекті держбюджету-2020 говориться, що загальний обсяг платежів за державним боргом у 2020 році становитиме близько 438,1 млрд грн, або 14,9 млрд доларів в еквіваленті, включаючи платежі в іноземній валюті в розмірі майже 9,2 млрд доларів. Проте проект головного кошторису країни ще істотно змінять до другого читання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти