Фінансовий омбудсмен в Україні: експерт розповів про закордонний досвід

21 квітня 2018, 02:45

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Зараз фінансові омбудсмени працюють в 40 країнах

ВУкраїніхочутьвпровадитимеханізмпозасудовоговирішення спорівміжфінансовимиустановамитаспоживачамиза допомогоюфінансовогоомбудсмена.Наданим моментфінансовіомбудсменипрацюютьв40країнах-Вірменії,Австралії,Великобританії,Польщі,Нідерландах,Італії,Канаді,Бельгії,Швейцарії,Швеції,Данії,Франції,Іспанії,Латвії,Литві тощо.

"Насколько я помню, в 26 из 28 стран ЕС есть аналогичное учреждение. Оно может быть по-разному имплементировано, но все они основаны на одном регуляторном акте – директиве ЕС", – поясняет Богдан Мальнев, старший юрист компании Ernst & Young

Реклама

Підходидо вирішенняфінансовихсуперечокунихтрохиможутьрізнитися,алесутьзалишаєтьсяоднією.Так,наприклад,у Вірменіїзаразнамагаютьсяробитиупорнапримиреннясторін,ніжнавинесенняобов'язковогорішення.

"Сейчас 80% клиентов получили возмещение при нашей помощи. Это, на самом деле, очень высокий показатель, что не очень хорошо, т.к. в других странах этот показатель меньше 50%. У нас так оттого, что финансовые учреждения не очень хорошо рассматривают жалобы на первом этапе. В других странах, где омбудсмен работает дольше, финансовые организации не дают, чтобы жалобы, у которых есть шанс выиграть, пошли в другую инстанцию", – говорит Грануш Агаян, руководитель группы по приему и рассмотрению требований потребителей в Офисе финансового омбудсмена Армении.

Нагадаємо,нещодавносайт"Сегодня"розповідавпро те, як банки збираються видавати кредити в 2018 році.
Більшдокладнопро те,чимфінансовийомбудсмензможедопомогтивсуперечкахзбанками,читайтевматеріалісайту"Сегодня": Фінансовий омбудсмен: хто це і як він допоможе українцям вигравати суперечки з банками.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти