Що буде з доларом: експерти обіцяють на тижні нову інтригу

25 січня 2020, 07:00

Олександр Панченко Олександр Панченко

Експерти очікують як зльоту, так і падіння

З огляду на великий інтерес читачів до зміни курсу гривні, сайт "Сьогодні" починає публікувати щотижневий огляд тенденцій валютного ринку. Наші експерти – член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин і керівник відділу аналітики ГК "Forex club" Андрій Шевчишин – роз'яснять причини зміни курсу за тиждень і спрогнозують тренд на сім днів уперед. Сподіваємося, що це допоможе нашим читачам правильно розпорядитися своїми заощадженнями.

Реклама

Читайте також: Долара по 23 вже не буде: чому падає гривня і до якого курсу готуватися

Що сталося з курсом за тиждень

З 18 по 24 січня курс змінювався хвилеподібно (див. інфографіку).

Але в цілому долар подорожчав, а готівкова гривня ослабла в середньому на 12 коп. у купівлі (йдеться про її купівлю у фізособи банком або обмінним пунктом) і на 8 коп. у продажу. У цифрах курс змінився відповідно з 24,2 до 24,32 грн / дол. і з 24,3 до 24,38 грн / дол. При цьому спред (різниця між курсами купівлі та продажу) за тиждень майже не змінився.

Реклама

Офіційний курс безготівкового долара, встановлений Нацбанком, за тиждень змінився з 24,09 до 24,52 грн / дол., Тобто гривня ослабла на 53 копійки, або на 2,2%.

Експерти зазначають, що минулий тиждень виявився спокійним і коливання курсу пов'язані з активністю Мінфіну, який розмістив нові позики: в ті дні, коли йшли їхні продажі, гривня трохи зміцнювалася. А невеликий стабільний спред побічно вказує на те, що банкіри поки не очікують істотних стрибків курсу.

Головні причини змін

За словами Олега Пендзина, на курс гривні впливали два протилежні чинники:

"Негативні дані Держстату про падіння обсягів промислового виробництва грудень до грудня його послабили, але це наклалося на успішне розміщення українських євробондів, через що гривня девальвувала менше, ніж могла б".

Андрій Шевчишин зауважив такі тенденції минулих семи днів: понеділок пройшов спокійно, але вже у вівторок з'ясувалося, що пропозиція валюти на міжбанківському ринку невелика – нерезиденти знизили попит на 3-річні гривневі ОВДП і менше продавали під це валюту, експортери отримали відшкодування від держави ПДВ і не потребували гривні. У четвер курс зміцнився після вигідного розміщення євробондів, у п'ятницю знову попит перевищував пропозицію, але не набагато. Це впливало на хвилеподібну зміну курсу долара на готівковому ринку.

Чого очікувати наступного тижня

"Курс гривні за тиждень зменшився на рівні статистичної похибки, але якщо дивитися за більш тривалий період, то чітко простежується тренд на подальше незначне ослаблення гривні, – прогнозує Пендзин. – Тенденція до поступового ослаблення гривні продовжиться. Нагадаю, в бюджеті на 2020 рік закладено середньорічний курс 27 гривень за долар. Але ослаблення буде вкрай повільним і розтягнутим у часі".

Реклама

Своєю чергою Шевчишин конкретизував, що напрямок курсового тренду наступного тижня – вгору або вниз – стане більш зрозумілим за підсумками 28 січня, це вівторок. У цей день стартують нові продажі ОВДП, зокрема "фішки" від Мінфіну – облігацій строком на 7 років.

"Ринок чекає розміщення 7-річних облігацій і буде дивитися на інтерес до них з боку нерезидентів, – аналізує Шевчишин. – Якщо підтвердиться інтерес зарубіжних покупців до настільки "довгих" паперів, гривня може відновити зміцнення. Якщо ні – можна сказати, що нерезиденти чекатимуть, поки гривня відкотиться, припустимо, до 25 грн за долар, і тільки потім почнуть купувати ОВДП".

Продавати чи купувати валюту

І Пендзин, і Шевчишин кажуть, що продавати куплену раніше готівкову валюту, щоб заробити, є сенс тільки в разі, якщо ви її придбали в період з 1 по 31 грудня, коли гривня активно зміцнювалася: її середній курс до долара знизився з 24 до 23, 1 грн / дол. При нинішньому курсі купівлі у вас валюти банком або обмінником (середній курс 24,2 грн / дол.) можна зафіксувати прибуток, тобто заробити, від 20 копійок до 1,1 грн на кожному доларі. Якщо долар був куплений дорожче за 24 грн, то заробити на його продажу зараз не вдасться, навпаки, дістанете збитки, тому що маржа (різниця між курсом купівлі й продажу) буде більша, ніж прибуток.

А ось купувати долари сенс є: в довгостроковій перспективі (до кінця року) експерти обіцяють, що він подорожчає.


Про те, якою бачить гривню наш прем'єр – міцною чи слабкою – дивіться в сюжеті:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти