Банки України чекають припливу депозитів

2 серпня 2016, 12:22

Фінустанови сподіваються, що після цього "воскресять" кредитування

Банки очікують зростання обсягів кредитування домогосподарств і приплив депозитів протягом наступних 12 місяців. Про це свідчать результати опитування банків щодо умов кредитування, проведеного Національним банком у II кварталі 2016 року, передає прес-служба регулятора.

Реклама

"Обсяги кредитування домогосподарств зростатимуть протягом наступних 12 місяців", – зазначили в НБУ.

Так, 66 банків, на які припадає понад 96% загальних активів системи, в цілому очікують збільшення кредитування домогосподарств, але прогнозують невелике зменшення обсягів корпоративних кредитів. Кількість респондентів, які очікують зростання і на скорочення корпоративного кредитного портфеля, розділилася майже порівну.

Чотири квартали поспіль більшість банків вважає, що якість кредитного портфеля покращиться, перш за все в корпоративному сегменті. Якщо під час попереднього опитування такі очікування щодо корпоративних кредитів висловили 48% опитаних банків, то в цей раз – 52%.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні

У II кварталі посилився попит на кредити, особливо з боку корпорацій, про це повідомили 53% опитаних банків (проти 45% в I кварталі). Найбільший приріст попиту зафіксований на кредити малого і середнього бізнесу і гривневі кредити. Основні причини зростання попиту – падіння процентних ставок, потреба підприємств в оборотному капіталі і необхідність реструктуризації існуючої заборгованості.

Реклама

Попит домогосподарств і на споживчі, і на іпотечні кредити зріс, в основному завдяки зниженню процентних ставок і збільшення витрат на товари довгострокового користування. Банки очікують подальшого зростання попиту на кредити з боку як підприємств, так і населення і в III кварталі 2016 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти