У банків в Україні будуть нові стрес-тести

21 квітня 2015, 10:08

НБУ проводить перевірки відповідно до Меморандуму, підписаного з МВФ

Національний банк України (НБУ) проведе нові перевірки і стрес-тестування українських банків. Про це повідомили в прес-службі НБУ.

Реклама

"У рамках нової програми кредитування МВФ по Механізму розширеного фінансування (пункт 17 Меморандуму про економічну та фінансову політику) до 1 серпня 2015 і 1 жовтня 2015 відбудеться оновлення діагностичного обстеження 10 найбільших за обсягом активів і 10 наступних банків відповідно, щоб визначити додаткові збитки, пов'язані з конфліктом на сході і погіршенням економічної ситуації", – повідомили в Нацбанку.

На першому етапі реалізації діагностичного обстеження НБУ перевірить достовірність оцінки якості активних операцій, достатність сформованих резервів і достовірність балансової вартості.

"У вибірку кредитів суб'єктів господарювання увійдуть всі кредити, які більші або рівні 200 млн. грн., або 5% розміру регулятивного капіталу (без урахування сформованого резерву), інші кредити до досягнення 65% обсягу кредитного портфеля і всі кредити пов'язаних з банком осіб, які більше або рівні 1% регулятивного капіталу. Після перевірки якості кредитів буде проведено розрахунок показників достатності капіталу", – додали в НБУ.

Другий етап передбачає стрес-тестування із застосуванням моделі НБУ.

При стрес-тестуванні буде визначена додаткова потреба в капіталі банків, обумовлена погіршенням економічної ситуації. Стрес-тестування охопить період до кінця 2017 року.

Реклама

Результатом діагностичного обстеження стане визначення необхідної суми докапіталізації банку і відповідне подання банками планів їх капіталізації або реструктуризації. Якщо за результатами обстеження буде виявлена неплатоспроможність окремих банків, вони повинні будуть забезпечити позитивне значення капіталу до кінця серпня і кінця жовтня 2015 (перші 10 і 10 наступних банків відповідно).

Згідно з вимогами Меморандуму про економічну і фінансову політику, Нацбанком також буде проведена оцінка ризиків активних операцій банків із пов'язаними особами.

"Після вступу в силу 8 березня 2015 законодавчих норм про посилення відповідальності пов'язаних з банком осіб, банки зобов'язуються ідентифікувати таких осіб на основі критеріїв і нормативів, визначених регулятором. Звітність про активні операції з пов'язаними особами  станом на 1 квітня 2015 перші 10 банків надають до 1 червня 2015, наступні 10 банків і інші групи банків – до 1 серпня 2015 року", – уточнили в НБУ.

За результатами проведеної оцінки ризиків активних операцій з пов'язаними особами банки зобов'язані подати свої плани заходів щодо зниження понадлімітного обсягу операцій з пов'язаними особами у визначені терміни.

Як повідомлялося, за результатами стрес-тестів, які відбулись, з'ясувалася потреба в докапіталізації банків.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти