Рада посилила відповідальність власників і керівників банків

2 березня 2015, 21:15

Пов'язаних з банком осіб зможуть садити за грати

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект номер 2085, що посилює відповідальність керівників банків. За це проголосували 260 народних депутатів.

Реклама

Представляючи законопроект, член комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Степан Кубів зазначив, що цей закон захищає вкладників банків.

"Він (законопроект) є невідкладним. Багато банків проводять ризикові операції, які тягнуть ризики. Голосування за цей закон захищає вкладників. Пропоную проголосувати за основу і в цілому", – сказав він із трибуни Верховної Ради.

У законопроекті пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України зміни, якими передбачається суттєве посилення відповідальності пов'язаних із банком осіб. Це керівники банку, керівники підрозділу внутрішнього аудиту, керівники та члени комітетів правління банку, особи, які мають істотну участь у банку та інші.

За умисне вчинення будь-яких дій, які призвели до того, що банк перейшов до категорії неплатоспроможних, якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі чи кредитору, для зазначених осіб вводиться кримінальна відповідальність. Вона передбачає обмеження волі від 1 до 5 років або в’язниця на той самий строк. Матеріальна шкода вважається великою, якщо вона перевищує 170 000 гривень.

В тренді
Українці переплачують за продукти? Ми порівняли ціни на їжу в Україні та інших країнах
Реклама

Посилюється також адміністративна відповідальність за порушення нормативно-правових актів Національного банку, в тому числі за надання недостовірної або неповної звітності за якістю активів, суті операцій або здійснення ризикових операцій, що загрожують інтересам вкладників або інших кредиторів.

Як зазначено в пояснювальній записці, мета законопроекту – не допустити ризикових операцій, у тому числі надмірного кредитування пов'язаних з банком осіб та приховування таких операцій від регулятора. Банки будуть зобов'язані повідомляти регулятору про всіх можливих пов'язаних з банком осіб. Також встановлюється заборона опосередковано здійснювати кредитні операції з пов'язаними з банком особами.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти