Юристи розповідають, які документи потрібні, щоб ОСББ списало борги мешканців

14 жовтня 2018, 06:00

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Співвласники багатоквартирних будинків будуть самі ініціювати списання боргів.

5 вересня 2018 року Кабінет міністрів затвердив постанову №711, згідно з яким мешканці багатоквартирних будинків можуть відпрацювати свої борги. Так, якщо у людини є заборгованість, вона може укласти договір безпосередньо з самим ОСББ і відпрацювати свій борг або ж зменшити його суму. Схожий механізм працював і раніше, але зараз в нього внесли деякі зміни.

Рішення про списання таких боргів можуть прийматися тільки на загальних зборах ОСББ, адже це виключно їх компетенція. На зборах правління дає свою згоду і складає договір з мешканцем
.

"Щобскасуватизаборгованість,необхідноукластидоговірзправліннямОСББпро виконанняробітнасуму,що не перевищуєсумузаборгованості.Ініціюватиукладення договоруможутьобидвісторони:якспіввласник(подавшизаяву),такісаме правлінняОСББ,алетількиза згодоюспіввласника",-говоритьвкоментарісайту "Сегодня" ПавлоМороз,керуючийпартнерюридичноїфірмиBraxton.

Реклама

Юристтакождодає,щонапрактицішвидшебудутьзустрічатисявипадки,колиспіввласникиініціюватимутьпідписаннятакихдоговорівсамостійно.

Укладається договірвдвохпримірникахівидаєтьсякожній стороні.Уньомуобов'язковопотрібновказатинаступне:

  • вид робіт;
  • обсяг робіт;
  • вартість робіт;
  • строки виконання
  • умовипридбаннянеобхіднихдлявиконанняробітматеріалівіустаткування(принеобхідності).

За допомогоюцьогомеханізмуможнасписатиборгимешканцясамепередОСББ,тобтосписатиборгпередводоканалом,побілитипаркан,не вийде.

"Вартозазначити,щопорядокпоширюєтьсялишеназаборгованістьповнескахнаутримання будинку,можливістьжейогозастосуванняу відносинахзіншимипостачальникамипослуг(вода,газ,електрика),не передбачена",-говоритьТетянаЛежух-Вовк,директорЮК "Лежухіпартнери".

Реклама

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як українці об'єднуються в ОСББ і захищають свої права, а також з якими проблемами стикаються члени ОСББ.

Детальніше про те, як можна списати борги за комуналку, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Як списати борги за комуналку: в Україні ввели нові правила 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти