ВВП України може скоротитися на 7%: які галузі постраждають найбільше

20 травня 2020, 18:41

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Найбільшою небезпекою є повільний вихід з кризи і продовження карантину

Економіка України, яка змінилася за два місяці карантину, може скоротитися на 7% в 2020 році внаслідок впливу на економіку зовнішніх і внутрішніх шоків. Таких висновків дійшла Німецька економічна команда у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Реклама

"За песимістичним сценарієм, який передбачає тривалі карантинні заходи в Україні, сильніше зовнішні шоки. Але незважаючи на сильні шоки, економічний спад буде все ж меншим, ніж під час фінансової кризи у 2009 році. Це обумовлено якісною макроекономічною політикою попередніх років, яка збільшила стійкість економіки і створила простір для використання заходів підтримки монетарної та фіскальної політики", – йдеться в дослідженні.

Також наголошується, що стабільність державних витрат підтримує економіку, незважаючи на зниження податкових надходжень, тоді як Україна вже незабаром має підписати нову угоду з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Додаткову підтримку економіки забезпечують зниження облікової ставки Національним банком України і гнучкий обмінний курс.

Крім того, згідно з прогнозом, очікується різке скорочення інвестицій, але державне споживання стабілізує економіку.

У 2020 році інвестиції в економіку України знизяться на 11,2%. Внутрішнє споживання зменшиться не так сильно: на 5,7%.

Реклама

"Це типові результати внутрішніх і зовнішніх шоків, викликаних пандемією. Стабільне державне споживання підтримає економіку. Ми очікуємо, що державне споживання впаде лише на 0,7% порівняно з 2019 роком ", – йдеться в дослідженні.

Там зазначається, що найбільше постраждає сфера транспорту: через закриття внутрішніх і міжнародних пасажирських перевезень та зменшення обсягів торгівлі товарами, у транспортному секторі передбачається скорочення обсягів надання послуг на 14,3% порівняно з 2019 роком.

В тренді
Apple розширить рекламний бізнес і потужно вдарить по доходах Facebook

Роздрібна торгівля також зазнає сильного негативного впливу карантину і падіння попиту, що обернеться зниженням її обсягів на 8%. Також наголошується, що, незважаючи на істотне зниження експорту сталі, вплив пандемії на промисловість у цілому в Україні буде відносно менший: її падіння становитиме всього 5%.

Економічний спад в 2020 році може погіршитися, якщо заходи стримання не вдасться пом'якшити. Що довше триватиме карантин, через який закриваються підприємства, то повільніше буде відновлення протягом прийдешніх років.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що МВФ погіршив прогноз ВВП країни на 2020 рік. Зокрема, раніше МВФ очікував, що українська економіка в 2020 році зросте на 3%. Тепер же фонд прогнозує стрімке зниження ВВП – на 7,7%. При цьому вже в 2021 році очікується зростання ВВП на 3,6%.

Реклама

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) допустив V-подібний сценарій для української економіки. Тоді відновлення економіки після обвалу може бути швидким. Цей сценарій передбачає швидке відновлення економіки в 2021-му на 5% після спаду в 2020 році на 4,5%.

А новини "Сьогодні" і соціологи компанії "Градус", яка разом з телеканалом "Україна" проводить регулярні дослідження, раніше розповідали, як переформатують роботу підприємці під час кризи:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти