Введення 5G в Україні затримується: мобільні оператори пояснили причини

27 жовтня 2019, 09:46

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

В телекомі є правило – зміни технологій не частіше ніж один раз на чотири роки

Повномасштабний запуск п'ятого покоління мобільних мереж 5G у світі слід очікувати тільки після 2025 р. Водночас українські мобільні оператори відзначають, що зараз є більш важливі завдання.

"У телеком ринку України зараз є важливіші пріоритети, зокрема – розвиток 4G зв'язку в національному масштабі, з охопленням сільської місцевості. Це завдання державної ваги, яке поставив телеком-ринку президент України, і його треба виконувати. Оператори мобільного зв'язку спільно з телеком-регулятором обговорюють перспективу використання 900-го діапазону, щоб зв'язок 4G був доступний для максимальної кількості жителів України. Розвиток 4G необхідно для забезпечення потреб в зростаючому трафіку, по-друге, для повноцінної підготовки до майбутнього впровадження 5G", – розповідають в коментарі сайту "Сьогодні" в компанії "Київстар".

Реклама

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобільна мережа 6G показала неймовірну швидкість інтернету

У свою чергу, в компанії Vodafone Україна пояснили, що є низка невирішених питань, і, в першу чергу, гостро стоїть питання про частоти для 5G.

"В Україні ми і далі будуємо 4G і 3G-мережі. В телекомі є правило зміни технологій не частіше ніж один раз на 4 роки. Це мінімально достатній термін, який дозволяє впровадити технологію і отримати від неї комерційний ефект, щоб мати можливість реінвестувати отримані кошти в технології наступного покоління", – розповідають у мобільного оператора.

Новини "Сьогодні" повідомляли, що компанія Nokia захопить мережі 5G дешевими смартфонами.

Більше читайте на сайте "Сьогодні": "5G в Україні: зв'язку нового покоління чекати поки не варто".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти