В Україні зробили крок до розв'язання проблеми на ринку "зеленої" енергетики

9 грудня 2019 14:26

Депутат Ради розповіла про новий законопроєкт, зареєстрований у парламенті

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2543, який дасть змогу знизити фінансове навантаження на держбюджет, розвивати "зелену" енергетику і захистити інвесторів в економіку України. Про це повідомила народний депутат України, член фракції "Голос" Леся Василенко.

Реклама

"Перший крок до вирішення проблеми на ринку зеленої енергетики зроблений! Зареєстрували сьогодні законопроєкт № 2543, який дозволить подальше "озеленення" енергетичної сфери та захист інвесторів в Україні", – написала Василенко на своїй сторінці в Facebook.

Депутат нагадала, що завдяки встановленому спеціальному тарифу для виробників електроенергії з поновних джерел Україна змогла залучити в розвиток галузі майже 2 млрд євро іноземних інвестицій. Однак, на її думку, непродумана і несистемна політика колишньої влади призвела до критичної ситуації на енергетичному ринку України, яка не дозволяє далі ефективно розвивати "зелену" енергетику.

"Щоб вийти з кризи держава зараз має зменшити фінансове навантаження, яке виникло через "зелені" тарифи. У той же час має бути запроваджений механізм подальшого стимулювання інвестицій у чисті технології", – зазначила Василенко.

Читайте також: Інвестори негативно відреагують на ретроспективну зміну "зеленого" тарифу – Гайдуцький

Не пропусти!
Фінляндія – Бельгія: онлайн матчу Євро-2020
Бельгія Фінляндія зіграють на Євро-2020
Реклама

Вона вважає, що запропонований членами Ради з економічного розвитку законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в сфері відновлюваної енергетики" (№ 2543) сприятиме тому, щоб держава могла дотриматися зобов'язань перед інвесторами і водночас було зменшене навантаження через виплати за "зеленим" тарифом на ринку енергетики.

"Якщо коротко, цей законопроєкт дозволяє Україні дотриматись зобов'язань, узятих перед міжнародною спільнотою та майбутніми поколіннями щодо декарбонізації економіки; захищає Україну від міжнародних арбітражів та претензій міжнародних інвесторів щодо порушених умов договорів; зменшує навантаження через виплати на ринку "зеленої" енергетики, економлячи 2,4 млрд грн вже з наступного року", – повідомила Василенко.

Нагадаємо, проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в сфері відновлюваної енергетики" (№ 2543) зареєстрований у Верховній Раді 6 грудня 2019. За словами одного зі співавторів законопроєкту – депутата Людмили Буймистер – у ньому передбачається добровільне зниження "зеленого" тарифу.

Раніше новини "Сьогодні" розповідали, чому Україна ризикує втратити інвесторів "зеленої" енергетики:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти