В Україні дозволили прив'язувати зарплати до долара

11 липня 2019 13:34

За роботодавцем залишили право відмовити співробітникові в такій формулі

Після розгляду однієї зі справ, Верховний суд роз'яснив: закон передбачає, що виплачувати зарплату в Україні повинні обов'язково в гривнях. Але розраховувати її можна і в доларах. Відповідно: в трудовому договорі дозволено зафіксувати оклад у валюті.

Реклама

Новини "Сьогодні" розпитали киян: чи хочуть вони, щоб їх зарплата прив'язувалася до іноземної валюти?

"Теоретично, так. Я був би зацікавлений, щоб заробітна плата не втрачала купівельну спроможність". "А як ви думаєте, Ваш роботодавець пішов би на поступки, якби Ви попросили?" "На жаль, не пішов би", – припускає житель Києва.

"Було б непогано, щоб зарплата була прив'язана до курсу долара". "А попросили б про це начальство і чи просили раніше?" "Ні, в Україні зарплата виплачується в гривні, тому в доларах навряд чи буде, а для прив'язки, напевно, треба збільшувати прожитковий мінімум або мінімальну зарплату", – вважає ще один киянин.

Читайте також: Зарплати українців в середньому зросли на 21% – Мінфін

Можливу прив'язку зарплати до іноземної валюти більшість навіть не ризикує обговорювати. Опитані кияни впевнені: роботодавець відмовить. Експерт з питань кадрової політики такі побоювання поділяє.

"Коли людина вже працевлаштувалася на роботу, то всі визначальні умови договору вже узгоджені і на їх зміну роботодавець може піти тільки за своїм бажанням. Якщо людина тільки шукає місце роботи, то може про це говорити, але в більшості випадків, в 99 з 100, роботодавець відмовить, і з юридичної точки зору буде правий", – пояснює HR-менеджер однієї з компаній Ростислав Герасименко.

Для власника бізнесу щомісячна корекція зарплати в залежності від курсу валюти збиткова. А для бухгалтерів і кадровиків – це додатковий клопіт.

Реклама

Проте є й винятки. Все залежить від виду діяльності компанії. Приватний підприємець Андрій готовий фіксувати зарплату підлеглих у доларах.

"У мене товар такий, який я в доларах і продаю, тому можна прив'язати і зарплати до долара. А якщо курс росте, то, відповідно, і у мене вартість зростає", – говорить приватний підприємець.

За даними рекрутерів, зараз зарплати в іноземній валюті отримує лише близько 1% українців. І то – в основному неофіційно, в конвертах.

Раніше новини "Сьогодні" повідомляли, що загальна сума заборгованості із зарплати на 1 червня 2019 року сягнула майже 2,72 млрд грн, тоді як на 1 травня становила 2,62 млрд грн. За місяць вона зросла на 3,9%.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти