В Україні падає безробіття

29 вересня 2016, 15:49

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Показники за методологією Міжнародної організації праці поступово поліпшуються

Рівень безробіття в Україні за методологією Міжнародної організації праці становив 9,4% в першому півріччі 2016 року, знизившись з 9,9% в першому кварталі 2016 року і незначно піднявшись відносно першого півріччя 2015 року (9,2%).

Реклама

Економічно активне населення держави, згідно з даними Держстату, склало 17,9 млн осіб станом на кінець другого кварталу 2016 року (-0,8% р/р), в той час як кількість безробітних склала 1,7 млн осіб (+1,5% р/р).

"За нашими оцінками, рівень безробіття знизився в другому кварталі 2016 року до 9% в порівнянні з 9,9% в першому кварталі 2016 року, переважно за рахунок сезонного збільшення попиту на робочу силу на час посіву і збору врожаю", – зазначає головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

За словами експерта, динаміка безробіття в річному вимірі вказує на те, що ринок праці заспокоївся в умовах загальної економічної стабілізації.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

"У той же час, протягом останніх трьох років помітно зросла різниця між окремими регіонами. Так, рівень безробіття в Луганській і Донецькій областях, які постраждали через військовий конфлікт, виріс на 10 п.п. і 6,0 п.п. до 16,4% і 14,2% відповідно. у той же час, рівень безробіття в Одеській, Харківській та Київській областях залишився практично незмінним і низьким – близько 6%", – відзначає Белан.

Реклама

Аналітики очікують, що що рівень безробіття в Україні за підсумками цього року складе 9,3% і злегка знизиться до 9% на тлі очікуваного прискорення економічного зростання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти