Україні назвали наслідки відмови МВФ від надання траншу

2 лютого 2017, 12:24

Віталій Андронік Віталій Андронік

Уряд України чекає на четвертий транш в 1 млрд доларів, кредит давати не поспішають

В українському уряді на транш від МВФ чекають з січня. У Фонді обіцяють провести засідання щодо України тільки після поновлення меморандуму про співпрацю. Очікується, що в умовах документа будуть пункти про підвищення пенсійного віку і відкриття ринку землі.

Реклама

"Швидше за все організація буде прагматичнішою і продовжить зберігати свою залежність від основного акціонера МВФ (США – Авт.). А Міжнародний валютний фонд – це незвичайна демократична організація, де одна країна – один голос. У МВФ вага голосу країни залежить від її частини в капіталі Фонду, а частка США становить 16,5%. Пакет з 15% дає можливість блокувати будь-яке рішення", – говорить виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

Якщо Міжнародний валютний Фонд вирішить припинити співпрацю з Україною, країні доведеться виснажувати золотовалютні резерви.

"Якщо МВФ не дасть транш, то країні доведеться брати гроші з золотовалютного резерву, який зараз становить 15,5 млрд доларів – з них 4 млрд доларів – чистий резерв, решта – гроші МВФ. Україна зможе взяти ці 4 млрд доларів, але це тільки відтермінування масштабної кризи Потім доведеться виходити на зовнішні ринки за кредитами самостійно, під великі відсотки", – додає він.

Голова комітету економістів України Андрій Новак вважає, що важливіше саме продовження співпраці з МВФ, оскільки від нього залежать фінансові рейтинги країни і співпраця з іншими кредиторами та інвесторами.

Реклама

"Від цього траншу залежить співпраця з іншими європейськими партнерами – ЄБРР, Європейським інвестиційним банком – вони всі стежать за діями МВФ. Якщо співпраця України і Фонду продовжиться, то вони спокійніше працюватимуть з нами. Ненадання траншу ще раз знизить України в фінансових рейтингах і наблизить до потенційного дефолту", – говорить Новак.

Читайте такое: В Україні подорожчали автомобілі: що буде з цінами 2017-г

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images

Міжнародний валютний фонд відкрив чотирирічну програму фінансової підтримки України 2015 року на 17,25 млрд доларів. Після першого траншу в 5 млрд доларів Україна отримала з невеликою затримкою другий транш на 1,7 млрд доларів на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза через невиконання ряду умов, а також політичну кризу і зміну уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом (в квітні 2016 року) переговори про продовження фінансування відновили, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі 1 млрд доларів тільки в середині вересня. За новим графіком фінансування, подальше виділення кредитів планувалося щоквартально за підсумками виконання критеріїв ефективності.

Реклама

 

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти