У податковому комітеті ВР пропонують по-іншому підвищувати тютюновий акциз

22 вересня 2016, 09:45

Запропоноване Кабміном підвищення адвалорної (процентної) частини тютюнового акцизу перерозподілить ринок на користь виробників дешевих сигарет і поставить під загрозу доходи держбюджету, вважають в Комітеті ВР

Для державного бюджету вигідніше підвищувати фіксовану частину тютюнового акцизу, а не адвалорну (процентну). Саме такий підхід гарантовано забезпечить держбюджет доходами, незалежно від маніпуляцій з цінами на тютюнові вироби – вважають в Комітеті Верховної Ради з податкової і митної політики.

Реклама

"Треба йти європейським шляхом. Практично всі країни Євросоюзу збільшували саме фіксовану частину акцизу. 23 з 28 країн ЄС адвалорну частину навпаки знизили до мінімуму. Україна ж намагається йти наперекір цій тенденції", – констатує голова парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

При цьому народний депутат застерігає: підвищення адвалорної ставки може привести навіть до втрат держбюджету.

"У разі підвищення адвалору втрати держбюджету від недоплати податку та зменшення обсягів реалізації можуть бути вищими, ніж економічний ефект від зростання ставок. Фактично всі великі виробники тютюнових виробів, які також входять в 10-ку найбільших платників податків України, проти підвищення адвалорної складової. Ми в торік на багатьох робочих групах публічно обговорювали це питання і ось знову наступаємо на ті ж граблі", – згадує Ніна Южаніна.

З головою Комітету згоден і її колега, глава підкомітету з акцизною політиці і законодавчого регулювання спирту, алкоголю і тютюну Михайло Кобцев.

Реклама

"Підвищення адвалорної ставки не дає гарантії надходжень до бюджету. А просто перерозподіляє ринок і споживання на користь більш дешевих сигарет. За це йдуть давні війни між виробниками. Потрібно відстоювати інтереси України, а не втягуватися в ці війни", – упевнений Михайло Кобцев.

При цьому депутат критикує аргументи виробників недорогих сигарет про те, що високе податкове навантаження на дешеві тютюнові вироби – це нібито антисоціальний крок.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

"Сигарети – це не соціальний товар. Це не хліб і не молоко, які повинні бути дешевими. У Німеччині дорогі сигарети коштують 5,20 євро, дешеві – 4,80 – тобто різниця вкрай невелика. Це говорить про те, що в країні успішно працює досить висока специфічна ставка", – пояснює Михайло Кобцев.

Глава профільного підкомітету впевнений: підвищення фіксованої ставки дозволить більш чітко планувати і виконувати бюджет за доходами від тютюнового акцизу.

"Я вважаю, що потрібно піднімати саме фіксовану ставку. І ми чітко зможемо розрахувати, спланувати і проконтролювати, скільки акцизних надходжень ми отримаємо з кожної з тих 70 млрд. Сигарет, які виробляються в Україні", – упевнений Михайло Кобцев.

Реклама

Нагадаємо, поданий урядом законопроект №5132 зокрема пропонує підвищення адвалорної (процентної) частини акцизу на тютюнові вироби з 12 до 15%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти