У Нацбанку розповіли, що буде з економікою України

12 квітня 2018, 17:47

Жорстка монетарна політика регулятора сповільнить зростання ВВП, однак є ряд факторів, які забезпечать зростання української економіки

В 2017 році українська економіка виросла на 2,5%, такимчиномвипередившиочікуванняНаціональногобанкуУкраїни(НБУ).Згідно зі звітомНацбанку,прискоренняекономічногозростаннязумовилорозширеннявнутрішньогоспоживчогопопитуівисокуінвестиційнуактивність.

Реклама

НацбанкпрогнозуєподальшеприскореннязростанняреальногоВВПв 2018 роцідо3,4%,причомупередбачається,щоосновнимдвигуномзростанняекономікибудезалишатисяприватне споживання.

"По-перше, збережуться високі темпи зростання реальних заробітних плат, простимульовані активними міграційними процесами. По-друге, пом'якшується фіскальна політика, в тому числі через подальше підвищення соціальних стандартів. Також, як і в минулому році, збережеться активна інвестиційна діяльність підприємств", -пояснили в НБУ.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Згідно з прогнозомрегулятора,в2019-2020рокахзростанняреальногоВВПдещо сповільниться-до2,9%.Цебудевідбуватисячереззниженняефектівфіскальногопом'якшенняі достатньо жорсткої монетарної политіки, необхідноїдляповерненняінфляціїдоцільовогорівня.

Однак,якзазначиливНБУ,вразібільшрішучогопроведенняструктурнихреформтемпиекономічногозростанняможутьбутиівище.

Очікується,щоУкраїнапродовжитьнарощуватиекспортзавдякисприятливимумовамторгівлі,високому врожаюірозширеннюдоступуукраїнськихпідприємствназовнішніринки.У тойжечас,імпортзростатимешвидше за експорт,припускаютьвНБУ-внаслідокпідвищеннявнутрішньогоспоживчоготаінвестиційногопопитуіпоступовогозміцненняреальногоефективногообмінногокурсу.

"Як наслідок, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу помірно розшириться – з 1,9% від ВВП в 2017 році до 2,6% від ВВП в 2020 році", -відзначили в Нацбанку.

Якранішенеодноразово наголошувавпрем'єр-міністрУкраїниВолодимирГройсман,тенденціяекономічногозростанняУкраїниє позитивною,протетемп зростання недостатньо високий для випереджуючого розвитку в порівняннізсусіднімикраїнами.Учисліпріоритетівна2018рікпрем'єрназиваєзростанняекономікикраїнина5-7%замістьзакладениху держбюджеті3%.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти