У світі падає видобуток нафти, а попит зростає

15 березня 2019, 13:56

Аналітики МЕА оприлюднили звіт з новими даними щодо виконання угоди ОПЕК

Видобуток нафти країнами-членами ОПЕК в лютому знизився на 240 тис. барелів на добу – до 30,68 млн барелів на добу за рахунок помітного падіння видобутку у Венесуелі, а також Саудівській Аравії та Іраку. Про це йдеться в звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). При цьому, згідно з опублікованими раніше даними ОПЕК, в лютому-2019 країни картелю скоротили добовий видобуток нафти до 30,55 млн барелів.

Реклама

За оцінкою МЕА, видобуток нафти у Венесуелі за місяць знизився на 100 тис. барелів на добу – до 1,14 млн барелів на добу. Однак на тлі нещодавнього енергетичного колапсу падіння видобутку може ще прискоритися, не виключають в агентстві. В такому випадку, вважають аналітики, залишається опція задіяти вільні потужності країн ОПЕК, які оцінюються в 2,8 млн барелів на добу.

Читайте також: Китай втратить статус світового "локомотива" за попитом на нафту – Morgan Stanley

При цьому МЕА очікує, що зростання світового попиту на нафту в 2019 році становитиме 1,4 млн барелів на добу проти 1,3 млн барелів на добу в 2018 році, випливає зі звіту агентства. Таким чином, у порівнянні з попереднім звітом прогноз шодо зростання попиту не змінився.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Нагадаємо, зараз ОПЕК знижує видобуток в рамках Віденського угоди. У лютому за рахунок перевиконання квоти Саудівської Аравії загальний рівень виконання досяг 94%. Країни, що не входять в ОПЕК, але беруть участь в угоді, виконали угоду на 51%. Саудівська Аравія станом на лютий знизила видобуток до базового рівня на 490 тис. барелів на добу при квоті в 322 тис. барелів на добу. Перевиконують план зі скорочення видобутку також ОАЕ і Кувейт.

Реклама

Угоду про скорочення видобутку нафти країни – експортери нафти (ОПЕК+) вперше уклали в листопаді 2016 року. З тих пір дія угоди неодноразово подовжувалася. У грудні 2018-го країни ОПЕК + домовилися зменшити видобуток на 1,2 млн барелів на добу від рівня жовтня-2018. Планується, що країни ОПЕК скоротять видобуток на 800 тис. барелів на добу, а країни, що не входять до картелю, – на 400 тис. барелів. Угода розрахована на перше півріччя 2019 року з можливістю перегляду в квітні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти