В Єврокомісії відповіли на відмову Росії постачати газ Україні

2 березня 2018, 16:03

Єврокомісія закликає всі сторони знайти негайне рішення відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу

Поточна ситуація між "Газпромом" і "Нафтогазом України" щодо поставок газу з Росії в Україну викликає побоювання не тільки щодо поставок газу, але і, можливо, також транзиту газу в Євросоюз, говориться в заяві Єврокомісії.

Таким чином, Єврокомісія закликає сторони, задіяні в процесі, компанії, міністерства України і Росії знайти негайні шляху відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.

"Комісія була проінформована владою України про їхню стурбованість щодо можливої надзвичайної ситуації в українській газотранспортній системі (ГТС). Ця проблема, згідно доступній на даний момент комісії інформації, заснована на трьох елементах", - йдеться в заяві Єврокомісії.

Зокрема, перераховує ЄК, "тривалий низький і нестабільний тиск газу в поставках з Росії в Україну для транзиту в ЄС – це не нове явище, воно було вивчено Комісією і Європейською мережею газотранспортних операторів (ENTSOG) з "Нафтогазом" і "Газпромом" минулого року".

"Однак в нинішніх умовах (низькі температури, високий внутрішній попит на газ, очікуваний прямий імпорт з Росії) низький тиск в ГТС стає особливо проблематичним", – підкреслюється в заяві.

"Відсутність прямих поставок з "Газпрому" "Нафтогазу": здається, що "Нафтогазу" і "Газпрому" не вдалося домовитися про умови імпорту природного газу, незважаючи на рішення Стокгольмського арбітражу, яке призвело до відмови від постачань газу навіть для передплачених "Нафтогазом" обсягів", – додає ЄК.

По-третє, зазначає ЄК, "зростання реверсних потоків з ЄС в найкоротші терміни є проблематичним в даний час через напружену ситуацію на спотових ринках (низькі температури по всьому ЄС) і складнощів в технічному перерозподілі потоків в рамках ГТС".

"В даний час Єврокомісія продовжує прояснювати факти з ENTSOG. Однак думка Єврокомісії, що ця ситуація збільшує побоювання не тільки щодо безпосередньо поставок газу в Україну, але, можливо, і по транзиту газу в Євросоюз. Таким чином, Єврокомісія закликає всі сторони, яких це стосується, компанії, відповідні міністерства України і Росії, знайти негайне рішення відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу", - йдеться в заяві.

Єврокомісія готова регулювати тристоронній процес, який в минулому підтвердив свою ефективність в ситуаціях розбіжностей. У зв'язку з цим віце-президент ЄК Марош Шефчович подзвонить міністрам енергетики Росії і України, щоб оцінити ситуацію і досягти домовленостей щодо наступних необхідних кроків. Важливо і для Росії, і для України знову підтвердити їх позиції надійного постачальника і транзитної країни, як було в останні роки.

Нагадаємо, російський "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному контракту заявив про ініціювання
розірвання контрактів на поставку і транзит газуз українським "Нафтогазом".

Реклама

Як відомо, Стокгольмський арбітраж задовільнив вимоги "Нафтогазу"про компенсаціюзанедопоставлені"Газпромом"обсягигазудлятранзиту.За результатамидвохарбітражних провадженьуСтокгольміГазпромповиненоплатити2.56млрддол.СШАна користь"Нафтогазу".

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти