В Єврокомісії вивчать питання по "Північному потоку – 2": останнє рішення було прийнято на національному рівні

18 травня 2020, 14:04

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Німеччина прийняла рішення щодо "Північного потоку – 2", однак Єврокомісія тільки приступає до його вивчення

В Європейській комісії вивчать рішення Федерального мережевого агентства Німеччини (BNA) про звільнення від правил директиви ЄС по газу "Північного потоку – 2".

Реклама

"З урахуванням зміненої директиви щодо газу, яка набрала чинності 23 травня 2019 року, ЄС має чіткі правила, які застосовуються до всіх газопроводів з європейського ринку і на європейський ринок. Стаття 49а директиви щодо газу свідчить, що держави-члени можуть надавати обмежені за часом звільнення від правил директиви для газопроводів з третіх країн, що проходять по території ЄС, прокладка яких завершена до 23 травня 2019 року", – пояснив чиновник із Єврокомісії.

Запит до німецької влади відправили з "Північного потоку – 2". У документі просили про звільнення від виконання пункту директиви. Однак представник Єврокомісії зазначив, що "саме заявник повинен довести, що умови для подібних звільнень виконані – в даному випадку довести, що газопровід завершений, – а німецький регулюючий орган повинен оцінити і прийняти рішення по отриманих заявках".

За його словами, Єврокомісія приймає до відома прийняте 15 травня рішення за запитом компанії "Північний потік – 2" про звільнення від правил директиви щодо газу.

"Наскільки ми розуміємо, Агентство BNA дійшло висновку, що "Північний потік – 2" не кваліфікується як газопровід, "завершений" до 23 травня 2019 року, і тому до нього повинні застосовуватися відповідні правила ЄС. Однак ми ще не отримали остаточного рішення і тому не можемо більш детально коментувати суть цього решення", – зазначив представник ЄК.

Реклама

В Україні поспішили назвати рішення Федерального мережевого агентства Німеччини ударом по "Північному потоку – 2". Про це заявили у "Нафтогазі".

"Російський проект не отримає виняток із загальноєвропейських правил, про які просив "Газпром". Це означає, що росіянам доведеться робити технічний анбандлінг, тобто передавати контроль над трубою третій стороні і резервувати половину потужностей труби для третіх осіб. Адже за європейськими правилами добувач не має контролювати транспортування", – повідомили в компанії.

Там додали, що глобальне падіння споживання енергоносіїв, їх здешевлення, великі, як ніколи, запаси газу в європейських сховищах – все це істотно зменшує як інвестиційну привабливість проекту, так і потребу європейців у ньому.

Однак чиновник з Єврокомісії підкреслив, що відповідно до директиви щодо газу останнє рішення було прийнято на національному рівні, і Єврокомісія не брала участі в процедурі його прийняття.

В тренді
Третій рекорд за два дні. Біткоїн вийшов на новий історичний максимум

Щойно служби комісії отримають це рішення, вони вивчать його в рамках загальної компетенції комісії стежити за тим, щоб держави-члени правильно виконували правила ЄС.

Реклама

Нагадаємо, Федеральне мережеве агентство ФРН відмовило у звільненні "Північного потоку – 2" від правил газової директиви ЄС. У заяві регулятора сказано, що "заявка Nord Stream 2 AG на звільнення від регулювання частини "Північного потоку – 2" була відхилена".

4 квітня 2019 року Європарламент прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять в союз, в тому числі Nord Stream 2. Серед головних положень директиви – поділ компаній, що постачають газ, і компаній, що його транспортують. Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку – 2" повинна бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників.

Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що відмова Німеччини вивести газопровід "Північний потік – 2" з-під дії Газової директиви Євросоюзу не гарантує Україні збереження транзиту російського газу. Санкції США зараз мають вирішальне значення для блокування будівництва російського газопроводу.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітав рішення Німеччини не виводити "Північний потік-2" з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС.

Реклама

Епідемія коронавірусу і економічна криза серйозно змінили плани як громадян, так і цілих держав. Ця подія змусила переглянути терміни реалізації дорогих проектів. Саме таким проектом для Росії є "Північний потік – 2". Перспективи його використання стануть предметом довгих переговорів представників Москви та ЄС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти