У ЄС розповіли, скільки грошей дадуть Україні

21 травня 2014, 09:45

Європа обіцяє допомогу у вирішенні економічних проблем України

Європейський Cоюз повною мірою виконає своє зобов'язання допомогти Україні у вирішенні її великих економічних проблем. Про це заявив в ході візиту до Києва заступник голови Єврокомісії Сійм Каллас.

Реклама

"У короткостроковій перспективі наші зусилля зосереджені на надзвичайній макрофінансовій допомозі на суму 1,6 млрд євро, в довгостроковій – на позиках під низькі відсотки", – сказав Каллас.

"Макрофінансова допомога покликана допомогти Україні покрити частину нагальних потреб у зовнішньому фінансуванні, зменшити дефіцит короткострокового платіжного балансу і фінансову уразливість", – зазначив він.

Каллас нагадав, що узгоджена з МВФ макрофінансова допомога виділена в якості основи фінансування радикальної програми економічної стабілізації, прийнятої недавно українським урядом.

"Мета полягає в підвищенні прозорості та ефективності методів управління. Успішна реалізація реформ, підтримуваних програмами ЄС і МВФ, важлива для стабілізації української економіки в короткостроковій перспективі і для створення сприятливого підприємницького середовища, що сприяє стійкому й всеосяжного економічному зростанню, в довгостроковій перспективі", – підкреслив Каллас.

Реклама

Крім того, нагадав він, найближчим часом Україна отримає від ЄС грант бюджетної підтримки в 250 млн євро в рамках "Контракту державного будівництва", який в цілому оцінюється в 355 млн євро.

Основна мета цієї допомоги, пояснив він, сприяти впровадженню практики здорового управління, поліпшенню звітності та інклюзивному соціально-економічному розвитку. Все це частина більш широкого багатомільярдного пакету фінансової підтримки, оголошеного Єврокомісією в березні. Він включає істотну додаткову допомогу через Європейський інвестиційний банк: до 3 млрд євро протягом трьох років.

В тренді
Нервозність на ринку. Чому бензину і дизпальному загрожує нове зростання цін

В області торгівлі ЄС вже допоміг українським експортерам у доступі на ринок ЄС, тимчасово скасувавши мита. Що стосується енергетики, то, за словами заступника голови Єврокомісії, ЄС працює з українською владою над довгостроковим планом диверсифікації поставок і над проектом зміцнення української газотранспортної системи, "яка повинна і надалі залишатися важливим транзитним маршрутом поставок газу в Європу".

"Ми всі знаємо, що проведення економічних реформ завжди непросто, а тим більше в ситуації політичної та соціальної напруженості. Однак такі реформи необхідні для побудови більш багатого і більш справедливого суспільства", – зазначив Каллас.

"Сусіди України – Польща і Словаччина, а також моя рідна Естонія – були в числі перших одержувачів фінансової підтримки ЄС в 1990-і роки, і зараз вони знаходяться серед найбільш динамічно зростаючих економік в ЄС. Я переконаний, що при рішучому проведенні узгоджених реформ Україна зможе влитися в сім'ю європейських націй, які в змозі забезпечити своїм громадянам життя в прозорій і інклюзивній суспільній системі в умовах стійкого зростання і множення робочих місць", – сказав заступник голови Єврокомісії.

Реклама

Нагадаємо, вчора, 21 травня, Україна отримала перший транш фінансової допомоги від ЄС у розмірі 100 мільйонів євро. Незабаром планується отримання ще півмільярда євро.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти