Українська економіка досягла певного дна – Шлапак

29 жовтня 2014, 08:59

Міністр сподівається, що надалі падіння ВВП буде сповільнюватися

Скорочення ВВП України досягло дна. Про це заявив вважає міністр фінансів Олександр Шлапак.

Реклама

"У мене склалося враження, що певного дна ми досягли... За дев'ятий місяць ми відвоювали 0,6% по падінню ВВП", – сказав глава Мінфіну.

За його словами, з вересня до серпня поточного року показав зростання майже на 4,5%. При цьому Шлапак визнав, що у вересні поточного року порівняно з вереснем минулого року ВВП все ще скорочувався. Міністр зазначив, що така зміна динаміки перевищило очікування уряду.

"Можна говорити про повернення до прогнозу (на 2014 рік – ред.) мінус 6,5%", – сказав Шлапак.

За даними міністра, уряд за підсумками жовтня розгляне питання внесення чергових змін до макроекономічний прогноз на поточний рік.

Реклама

Раніше глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва заявила, що зниження ВВП країни за підсумками 2014-го може скласти 8,3%.

Характеризуючи існуючі економічні ризики, Шлапак зазначив торгові обмеження з боку Росії та військові дії на сході країни. "Росія веде політику імпортозаміщення. Це істотно вдарило по Україні ... Що стосується цього року, то ми вже втратили близько $ 3,5 млрд обороту з Росією. До кінця року втратимо 5 млрд. У чому ми могли впасти з точки зорі торгових відносин – ми впали. Сьогодні немає ризику подальшого закриття кордону з політичних міркувань з боку Російської Федерації", – сказав він.

Глава Мінфіну пояснив, що Україна не зможе відмовитися від російських енергоносіїв, а Росія – від певної продукції українського авіаційного та енергетичного машинобудування. За його словами, Україна втратила 25% торгового потенціалу з Росією, але збільшила 14% у торгівлі з ЄС. У зв'язку з цим міністр поскаржився, що західні ринки добре захищені від надходження українських товарів.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Шлапак також відзначив несприятливу кон'юнктуру на світовому ринку для товарів традиційного українського експорту. При цьому, за його словами, даний фактор посилює вплив на платіжний баланс конфлікту на сході країни, підприємства якого формували до 30% від загальних надходжень валютної виручки в країну.

"Ситуація там критична. На сьогоднішній день в Луганській області – в тій частині, яка залишилася під зоною АТО, – працює не більше 20% підприємств. В Донецькій – дещо більше", – зазначив Шлапак.

Реклама

За його даними, підприємства цих проблемних регіонів продовжують платити податки, але їх обсяг скоротився на 2/3. При цьому Україна продовжує відшкодовувати ПДВ для підприємств регіону, але припинила виплату пенсій та соціальної допомоги через порушення готівкового грошового обігу на цих територіях.

Крім того, міністр зазначив, що центральний уряд продовжує поставки газу в ці регіони не отримуючи ніякої оплати. "На газових переговорах, які ми ведемо з Росією, окрім питання ціни, транзиту постало питання газового забезпечення цих регіонів (Росією – ред.)", – сказав він.

Нагадаємо, раніше глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва заявила, що зниження ВВП України за підсумками 2014 може скласти 8,3%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти