Українці стали менше боятися за гривню, але відчувають себе бідними

14 липня 2014, 16:18

Люди негативно оцінюють своє матеріальне становище, однак зберігають оптимізм

Індекс споживчих настроїв в Україні у червні 2014 р. поліпшився до найвищого рівня з січня 2014 р., 66,1 пункту. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні GfK Ukraine, передає Forbes.

Реклама

Оцінка поточного становища додала 7,3 пункти й дорівнює 61,8. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс поточного особистого матеріального становища становить 53,3, що на 0,5 пункта гірше квітневого показника; індекс доцільності робити великі покупки зріс відразу на 15 пунктів до значення 70,2.

Очікування щодо розвитку економіки країни покращилися на 8 пунктів до значення 72,7. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс очікуваних змін особистого матеріального становища становить 71,0, що на 8,4 пункта краще, ніж у квітні; індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року додав 11,8 пункта і становить 63,0; очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п'яти років складають 84,3, що на 3,7 пункта краще від квітневого показника.

Також у червні покращилися очікування українців щодо динаміки безробіття: відповідний індекс дорівнює 133,7, що на 9,9 пункта нижче, ніж у квітні.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проєкти від Мінфіну

Інфляційні очікування також дещо поліпшилися: відповідний індекс у червні втратив 1,8 пункта до 182,5. Одночасно українці стали оптимістичніше дивитися на курс гривні впродовж найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань зменшився на 8,4 пункта до значення 115,8.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти