Україна завтра не заплатить за боргом – експерти

Процес реструктуризації фактично стартував, кажуть аналітики

Україна завтра не виплатить 500 млн дол. заборгованості за єврооблігаціями у зв'язку з повноцінним запуском процесу реструктуризації цих боргів, який триватиме півтора-два місяці. Таку думку висловили експерти – учасники боргового ринку України.

"Ні, не заплатимо. Вже підписані документи з Комітетом кредиторів про реструктуризацію. Далі – юридичні питання", – сказав керівник аналітичного відділу компанії "Інвестиційний капітал Україна" (ICU) Олександр Вальчишен, відповідаючи на запитання, чи виплатить Україна підлягають до оплати завтра, 23 вересня, 500 млн дол. За єврооблігаціями.

Реклама

Експерт підкреслив, що не потрібно трактувати завтрашні події як нездатність нашої країни платити за боргами, оскільки це природний етап погодженого з кредиторами і запущеного процесу реструктуризації, який триватиме орієнтовно півтора-два місяці.

"Процес уже запущений. Наші старі платежі по цих бондах – це вже історія. Починається перехід на нові платежі, зокрема, перші чотири роки Україна буде платити тільки відсотки за реструктуризованими євробондами", – пояснив Вальчишен.

Фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії Dragon Capital Сергій Фурса також вважає, що завтра, 23 вересня, Україна не виплатить 500 млн дол. заборгованості за єврооблігаціями. "Ні, звичайно. По-перше, у нас є grace period (пільговий період) 10 днів, протягом якого ми можемо не платити. Тому у нас є 10 днів для того, щоб формально ввести мораторій, офіційно оголосити умови угоди, узгоджені з кредиторами, і оголосити цей мораторій", – сказав він.

Реклама

Експерт зазначив, що це технічний формальний крок у процесі реструктуризації, який необхідний, оскільки наша країна навіть протягом пільгового періоду не встигне завершити обмін реструктуризованих євробондів на нові. "Ми не встигаємо провести обмін, цей процес буде йти місяці два, тому й потрібен мораторій. Відповідно, ми зараз оголошуємо мораторій в прив'язці як до цього паперу (підлягає оплаті 23 вересня), так і до наступної – на 600 млн дол. в жовтні. І протягом півтора-двох місяців буде процес обміну", – пояснив Фурса.

На його думку, ризики у вигляді зупинення платежів, арешту рахунків і судових позовів щодо України мінімальні. "Нічого такого не буде, поки процес обміну не закінчиться. Проблеми можуть виникнути, тільки якщо більше 25% утримувачів якогось з випусків відмовляться приймати умови Мінфіну і матимуть скоординовану позицію. Стартує реальний процес реструктуризації. До цього були переговори", – додав експерт.

При цьому Фурса попередив, що буквально на наступний день після введення мораторію на боргові виплати міжнародні рейтингові агентства можуть знизити рейтинги України до дефолтного рівня.

Реклама

"Якщо сьогодні мораторій, то це можливо завтра. Фактично на наступний день вони мають право привласнювати дефолтний рейтинг", – пояснив експерт.

Як повідомлялося, 27 серпня Україна та Комітет кредиторів досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу загальним обсягом 18 млрд дол. Реструктуризація передбачає повне списання 3,6 млрд дол., відстрочку платежів по тілу кредиту в сумі 11,5 млрд дол. на 4 роки, а також фіксування ставки купона по всіх бондами на рівні 7,75% річних.

У четвер, 17 вересня, Верховна Рада України конституційною більшістю ухвалила урядовий пакет законів, що дозволяє завершити процес реструктуризації на узгоджених з кредиторами умовах. Зокрема, уряду вдалося узгодити з парламентаріями механізм компенсації втрат кредиторів в обмін на часткове списання боргу при зростанні ВВП України більш ніж на 3% щорічно після 2020 року.

Президент України Петро Порошенко підписав закони про реструктуризацію в п'ятницю, 18 вересня. В рамках цих законів Мінфін на цьому тижні почне обмін реструктуризованих облігацій на нові і призупинить обслуговування старих облігацій.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,11
56,27
52,53
26,03
57,49
54,99
52,99
25,98
58,05
57,62
50,77
27,78
59,00
57,00
51,90
26,23
59,29
58,09
55,09
27,59
61,88
59,41
55,49
27,54
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,77
25,63
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти