Україна і Росія продовжили транзит нафти: експерти оцінили домовленість

4 грудня 2019, 17:05

Євгенія Давиденко

Транзит російської нафти в останні роки падає, кажуть фахівці

Державна компанія "Укртранснафта" і російська компанія "Транснефть" продовжили транзит нафти по території України до 1 січня 2030 року. Сайт "Сьогодні" попросив експертів оцінити факт домовленості.

"Це стандартна процедура, такі операції завжди роблять "в довгу", – говорить Олександр Сіренко, аналітик консалтингової компанії UPECO.

Реклама

Водночас співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич наголосив, що обсяги транзиту нафти через Україну падають, тому в оновленому договорі важливо було цьому запобігти.

"Я не бачив договору. Підозрюю, що там якісь загальні речі, не факт, що навіть зафіксовані обсяги транзиту, а це дуже важливо, оскільки транзит нафти через Україну падає останні десять років. Маю велику надію, що в цьому документі є хоч якісь цифри і зобов'язання російських постачальників", – зазначив фахівець.

Також Марунич підкреслив, що продовження контракту на прокачування нафти не можна розглядати в контексті переговорів про транзит газу.

"Це різні структури [щодо нафти та газу]. А обсяг транзиту через Україну російського газу і нафти – непорівнянні речі: якщо майже половина російського газу йде через Україну в Європу, то нафти – до 10%", – сказав він.

Принаймні, підписання договору з РФ не можна виправдати навіть отриманням доходу від транзиту, вважає Сіренко.

"Моя точка зору: що менше мати справ з Росією – то краще. Потрібно прийняти політичне рішення поставити великий замок... Стратегічно нам працювати з росіянами просто неправильно", – сказав він.

Новини "Сьогодні" раніше писали, що 25 квітня 2019 року "Укртранснафта" вимушено припинила роботу української ділянки "Дружби" через неякісну нафту, а відновила транзит до країн Євросоюзу лише 11 травня. Однак через шість днів український оператор знову зупинив транспортування і відновив його 21 травня. Причина повторної зупинки полягала в тому, що європейським партнерам знадобився додатковий час на проведення підготовчих заходів.

Реклама

Як відомо, нафтопровід "Дружба" починається в російському Татарстані, потім проходить через інші регіони РФ в білоруський Мозир. Там "Дружба" розгалужується на два напрямки. Північний прокладений в Білорусі, Латвії, Литві, Польщі й Німеччині. Південний – в Україні, Чехії, Словаччині та Угорщині. Крім того, з російського Брянська через Білорусь прокладено маршрут до Литви і Латвії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти