Україна активно "годує" картоплею Білорусь

Експорт картоплі в цю країну за рік зріс удвічі

За 2017 року Україна наростила експорт картоплі в 2,6 рази. Так, згідно з даними Державної фіскальної служби (ДФС), в порівнянні з 2016 роком поставки картоплі за кордон зросли на 1,3 млн доларів – до 3,4 млн доларів. Ще сильніше експорт виріс в натуральному вираженні – з 5 до 17,6 тисячі тонн, в 3,5 рази.

Зростання обумовлене, в першу чергу, поставками в Білорусь, які в грошовому вираженні збільшилися в 2,1 рази – до 2,6 млн доларів. В цілому, поставки в цю країну становлять 75,4% від усього експорту картоплі.

Реклама

Як відомо, Україна займає четверте місце в світі з виробництва картоплі, поступаючись лише Китаю, Індії та Росії. Білорусь займає 10 місце, хоча і оголосила своїм національним надбанням генетичний банк картоплі.

Другою за обсягами покупцем української картоплі стала Молдова (14,85%), а третім – Азербайджан (7%).

У той же час, імпорт картоплі в Україну зменшився на 48,6% в грошовому вираженні і в 2,6 рази в натуральному вираженні. Так, за 2017 рік Україна купила за кордоном 9,86 тис. Тонн картоплі на 2 млн доларів. Майже 42% всієї імпортної картоплі в нашу країну завезли з Голландії. Великими імпортерами також стали Німеччина (29,4%) і Єгипет (10,14%).

Реклама

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" розібрався, як змінюється структура міжнародної торгівлі і які українські товари цікавлять світ.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти