Торгові війни Трампа: як скасування пільг для Індії і Туреччини відіб'ється на Україні

6 березня 2019, 17:18

Євгенія Давиденко

Думки експертів різняться, але Києву радять звернути "торгівельну" увагу на Анкару

Президент США Дональд Трамп має намір позбавити Індію і Туреччину торгових пільг. Чи може таке рішення вплинути на економіку України, "Сегодня" розпитали у експертів.

Реклама

На думку віце-президента Українського союзу промисловців і підприємців Мирослава Табахарнюка, рішення американського президента побічно вплине на світові ринки, і на українських виробників у тому числі.

"Сам факт збільшення мит шкідливий для світової економіки, адже порушує баланс, який уже склався, а будь-які коливання несуть у собі ризики і призводять до дискомфорту на міжнародних ринках. Що стосується українських виробників, то таке рішення вплине на них опосередковано. Зокрема, якщо американські мита приведуть до деякого спаду економічного зростання в Туреччині та Індії, тоді в цих країнах знизиться потреба в українських товарах, які вони закуповують та частково пускають на реекспорт", – зазначив він

А економіст Олексій Плотніков вважає, що Україна, навпаки, може наростити експорт в ці країни.

"В Індію і Туреччину Україна поставляє зерно, борошно, метал... Не виключаю, що Україна може наростити експорт по цих позиціях. Але це не буде проривом", – зазначив він

На думку економіста Олександра Охріменка, торгові війни Трампа з будь-ким – Китаєм, Індією або Туреччиною – України не стосуються, тому як вітчизняні виробники експортують в основному сировинні товари. А ось для самої України економічна співпраця з цими країнами, зокрема з Туреччиною, була б корисною.

"Туреччина для України дуже вигідна. З Європою торгівля в "мінус", з Китаєм в "мінус", зі США в "мінус": ми більше купуємо товарів у цих країн, ніж продаємо. А з Туреччиною – навпаки. Ми могли б збільшити поставки туди. ... А через створення спільних підприємств ми змогли б рухатися в Європу", – зазначив економіст

Співпраця саме з Туреччиною посприяла б розвитку вітчизняного машино-, суднобудування, логістики, вважає Охріменко.

Реклама

Нагадаємо, Україна і Туреччина планують створити зону вільної торгівлі. При цьому угоду хотіли підписати до кінця 2016 року, проте питання було заморожене в 2013 році і відновлене лише на початку 2016-го. У листопаді 2018 року президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган за підсумками зустрічі в Стамбулі з президентом України Петром Порошенко повідомив, що Київ і Анкара домовилися підписати угоду про ЗВТ між країнами до кінця 2018 року. Але цього не сталося.

Як повідомлялося, відповідно до огляду міжнародного рейтингового агентства Fitch, ескалація світових торговельних суперечок може призвести до уповільнення темпів зростання світового ВВП в 2019 році на 0,4 процентних пункти.

Більш докладно про те, як торгівельні війни між одними країнами впливають на інші, читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі ""Світова торгівельна війна: погано буде всім"..

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти