ТОП-100 держкомпаній України вирвалися зі збитків

17 лютого 2016, 14:12

Державні активи стали приносити прибуток, відзвітували в МЕРТ

Прибуток ТОП-100 державних компаній України в січні-вересні 2015 року склала 2,2 млрд грн проти збитку в розмірі 66,5 млрд грн за аналогічний період 2014 року.

Реклама

"Таког результату було досягнуто завдяки поліпшенню показників діяльності НАК "Нафтогаз України": за 9 місяців 2015 року компанія отримала прибуток в 0,2 млрд грн, в тому числі, завдяки збільшенню тарифів для населення і промисловості, яке відбулося в рамках переходу до ринкових цін на природний газ. При цьому результат "Нафтогазу" не враховує списання безнадійної заборгованості, яка відбудеться в кінці року", – відзвітували в Міністерстві економічного розвитку України (МЕРТ).

"Після провальних результатів найбільших держкомпаній в 2014 році ситуація потроху вирівнюється. Перехід до ринкових цін на газ, який почався в 2015 і повинен закінчитися в 2017 році, дозволить "Нафтогазу" працювати як комерційному підприємству і скоротити збитки. У той же час в компанії буде створена наглядова рада з більшістю незалежних членів, який повинен взяти на себе функції управління підприємством і ізолювати його від політичного впливу. Крім трансформації корпоративного управління "Нафтогазом", пріоритетами реформи держпідприємств на 2016 рік залишаються: приватизація, призначення нових керівників і створення державної холдингової компанії для стратегічних держпідприємств", – прокоментував радник глави Мінекономрозвитку Адомас Аудіцкас.

Згідно зі звітом відомства, в січні-вересні минулого року показники чистого прибутку зросли в усіх галузях, крім вуглевидобутку і машинобудування.

Крім "Нафтогазу", кращу динаміку зростання прибутковості показав "Енергоатом", закінчивши 9 місяців 2015 року зі прибутком в 1,3 млрд грн, після збитку в 3,8 млрд грн за відповідний період 2014 року.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проєкти від Мінфіну
Реклама

Лідерами в своїх галузях за динамікою зростання прибутковості в порівнянні з відповідним періодом минулого року стали:

  • "Укренерго" – чистий прибуток 0,4 млрд грн (проти чистого збитку в 0,4 млрд грн);
  • "Турбоатом" – прибуток 1,3 млрд грн (проти збитку в 0,8 млрд грн);
  • Адміністрація морських портів України – прибуток 3,5 млрд грн (проти збитку в 1,2 млрд грн);
  • Аграрний фонд – прибуток 0,7 млрд грн (проти збитку в 0,5 млрд грн);
  • Одеський припортовий завод з прибутком в 0,2 млрд грн (проти збитку в 0,2 млрд грн).

Станом на 30 вересня 2015 року, загальна балансова вартість активів держпідприємств в Україні становила 926 млрд грн, що майже на 45% більше, ніж станом на кінець 3-го кварталу 2014 року. Збільшення відбулося, в основному, в результаті зростання балансової вартості активів підприємств нафтогазової промисловості, а саме шляхом переоцінки вартості основних засобів "Нафтогаз України", яка виросла з 231 млрд грн до 488 млрд грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти