Стажування для школярів в Україні просто не існує: експерт пояснив, чому

13 березня 2020, 11:02

Олександр Панченко , Катерина Степаненко

Стажистами можуть бути тільки студенти і ті, хто проходять перекваліфікацію

Актуальна статистика показує, що українська молодь все раніше починає пошуки роботи. Школярі старших класів прагнуть підробити у вільний від навчання час, а студенти доглядають постійне місце роботи. Але на шляху їх бажанням варто застаріле трудове законодавство, яке захищає права неповнолітніх від "експлуатації" дитячої праці. А новий закон про працю до сих пір не прийнятий.

Реклама

Особливо сумно йдуть справи з головною можливістю для молодих людей отримати досвід першої роботи – стажуванням. Це більшою мірою стосується студентів, які вже вибрали свою майбутню професію, і в меншій мірі – школярів, що бажають насамперед підробити. Але для них стажування – теж актуально. На жаль, для роботодавця взяти стажера, та ще неповнолітнього, загрожує неприємностями з боку Держінспекції з питань праці.

"Закон передбачає проходження стажування для студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів, але за професією, за якою отримується освіту, – роз'яснила нам Тетяна Пашкіна. – Також стажування можуть проходити зареєстровані безробітні для перепідготовки або підвищення кваліфікації. Очевидно, що школярі ні під одну з категорій не підпадають, тому стажуватися на законних підставах, з видачею документа про те, що вони пройшли стажування, не можуть".

Територіальний директор рекрутингової компанії Ancor Ukraine Юрій Перч додав, що безкоштовне стажування у нас не передбачена, тобто роботодавець повинен сплатити стажисту, навіть не має досвіду роботи, зарплату не менше мінімальної.

Це може бути або оклад (4723 грн в місяць), або погодинна оплата з розрахунку 28,31 грн / год. А також нарахувати на неї 22% єдиного соцвнеску і 1,5% військового збору.

Детальніше про те, як доводиться пробиватися неповнолітнім на ринок праці, читайте в матеріалі: Дитяча праця в Україні: як і де школярам легально працювати

Реклама

А тим часом все більше українців стають фрілансерами. Новости "Сегодня" розібралися, скільки вони отримують і де працюють. З урахуванням того, що середня зарплата на фрілансі становить близько 16 тисяч гривень на місяць – це особливо цікаво.

Не секрет, що від неробства школярі нерідко займаються булінгом (цькуванням) тих, хто не може дати відсіч. Як карають за булінг, дивіться в сюжеті:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти