Спрогнозувати курс долара зараз можуть тільки оракули – колишній заступник голови НБУ

27 серпня 2014, 16:42

Олександр Харько

За словами Сергія Яременка, ослаблення гривні – це результат падаючої економіки, плутаної політики Нацбанку і подій на Сході

Стрімке падіннягривніпояснюєтьсябезліччюфакторівполітичного,економічногота психологічногохарактеру,івтакихумовахдаватипрогнозищодо курсу національноївалютинеможливо.

Таку думкуСегодня.uaвисловив СергійЯременко,колишнійзаступникглавиНаціональногобанкуУкраїни.

"По частиністрімкості(падіннягривні,-Ред.)-багатопсихологічнихфакторів,плутанина,обіцянок,щокурсбуде стабілізований,алестабілізаціїне стається.Плутанинає івкурсовійполітиціНацбанку.Аджезаявленабула політикаплаваючогокурсу,афактично миприйшли до того,щокурсчи тофіксований, чи то нефіксований.Прийшлидо того,про щояговорив-ціновимякоремвекономіці єкурс,а неінфляція,ібезчіткого розуміннякурсовоїполітикивекономіці неможе нічоговідбуватисяпозитивного,ні цін,ніконтрактів.Нуа ослаблення- це станпадаючоїекономіки,відрізаноюіпорушила всізв'язки.Плюсвійськовідії,яківідрізаливеликихекспортеріввЛуганськуіДонецькуобластях,-Ред.), плюсспадсвітової економіки.Осьвсевцілому ідаєтаке падіння.До тогож у такійнепрогнозованоюситуаціїті,хто вівсебе доситьстабільно,починаютьвиводитикапітали,щолягаєдодатковим тягаремнарахуноккапітальнихоперацій,якийбувпозитивним іпорівнювавнамнегативнеторговесальдо(платіжногобалансу,-Ред.),атепер-додавсящевідтіккапіталів.Все вцілому даєтукартину,якумибачимо",-сказавЯременко.

Давати будь-якіобгрунтованіпрогнозипо курсунавітьна найближчийчас,за словамиколишнього заступника головиНБУ,заразпростонерозумно."Ті,хтодаютьпрогнози щодо курсузараз -простооракули.Ніякихекономічнихпідстав, ністатистики,щоб щосьвирахуватинемає.Єтренд.Атимбільше з урахуваннямполітичнихподій можназаплутатися.Томуядумаю,що даватихоч якийсьпрогноз-нерозумно,аджесильнобагатовихідних факторів",-додавЯременко.

Нагадаємо,НаціональнийбанкУкраїниза підсумкамиторгівнаміжбанківськомувалютному ринкувсередуз
 14:00 послабивофіційнийкурсгривнімайже на 25 коп. – до 13,890974 грн/$1оновившизафіксованийнапередодніісторичниймінімуму 13,659408 грн/$1.

Реклама

В тренді
Рано ховати: курс біткоїну різко впав, але це не кінець ралі

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти