Чи відбудеться УРП в Україні? Інвестори чекають вже майже рік

19 червня 2020, 16:54

Укладення угод про розподіл продукції затримують бюрократичні перепони

Пройшов вже майже рік з моменту, коли Кабінет міністрів України схвалив результати конкурсів укладення угод про розподіл продукції щодо дев'яти вуглеводневих ділянок, але підписання угод так і не відбувається. Інвестори взяли на себе зобов’язання вкласти понад 500 млн доларів протягом наступних п’яти років. Проте затримка може призвести до відмови вкладати кошти.

Реклама

"Процес підписання угод виявився досить складним. Я впевнений, що ніхто не очікував, що переговори займуть рік", – розповів під час онлайн-дискусії "Чи відбудеться УРП в Україні?" голова Державної служби геології та надр Роман Опімах.

Проблеми у затримки УРП вбачають у бюрократичних перепонах. За словами партнера і керівника практики енергетики та проєктів в Україні, CMS Cameron McKenna, юридичного експерта по УРП Віталія Радченко, проблема затримки виникає через відсутність системної роботи усіх органів. Одне питання потрібно вирішувати з двадцятьма державними представниками. А в умовах, коли в державі постійно відбуваються зміни в уряді, коли ціни на газ падають, бажання інвесторів вкладати кошти в Україну потрібно мотивувати та заохочувати.

"Ми намагаємось переконати державу, що інвестору, який готовий інвестувати 1 млрд 200 млн грн для початкової програми робіт тільки по одному родовищу, потрібно допомагати. Бо поки ми маємо таких інвесторів, які готові вкладати, ми маємо їх оберігати, тримати та примножувати", – зазначає Віталій Радченко.

Керівник напряму з розвитку дивізіону "Розвідка і Видобування" Групи Нафтогаз Євген Сташенко вбачає проблему у процесі проведення переговорів, а саме у відсутності відповідальної особи, яка б могла фінально приймати рішення.

В тренді
Ринок палива – наскільки подорожчає бензин до кінця квітня
Реклама

"Коли засідає комісія, то вона часто не може прийняти рішення, в особливості, якщо профільний напрямок не погоджує певну позицію і немає тієї людини, яка була б готова взяти на себе відповідальність, спираючись на міжнародні норми", – говорить Сташенко.

В рамках сьогоднішніх реалій експерти дотримуються думки, що держава має мислити стратегічно. Поки ціни на газ низькі, необхідно думати про запаси, про проведення наукових досліджень і розвідувальних робіт. Адже розвиток власного потенціалу і відмова від імпорту позитивно вплине на торгівельно-економічний баланс країни та на енергетичну безпеку. А саме залучення інвесторів дозволить збільшити ресурсну базу, адже країні не вистачає передових технологій.

Роман Опімах повідомив, що останній тиждень державна міжвідомча комісія збиралась три рази у повному складі для розгляду усіх найважливіших питань. Наразі розв’язання цих питань планують донести інвесторам для проведення остаточних переговорів.

Нагадаємо, що минулого року Кабінет міністрів України визначив переможців конкурсу на укладення угод про розділ продукції (УРП) на дев'яти нафтогазових ділянках в Україні (розпорядження №507 від 5 липня 2019 р.). Зокрема держкомпанія "Укргазвидобування" спільно з канадською нафтогазовою компанією Vermilion Energy отримала право видобувати нафту і газ на Балаклійській та Іванківській ділянках. Самостійно "Укргазвидобування" перемогла на Берестянській та Бузівській ділянках. Компанії "Енерджі Юкрейн Л. Л. С." видобуватиме вуглеводні на Варвинській ділянці. "Ойл енд Гез оверсіз Тредінг Бі.Ві." і ТОВ "Нафтогазексплуатація", співзасновником якої є компанія "ДТЕК ойл енд гез Б.В" – на Зінківській ділянці. "Укрнафтобуріння" була визнана переможцем по Русанівській ділянці, а "Гео Альянс Партнершіп" – по Софіївській ділянці. Компанія "Велл КО" – на Угнівській ділянці.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти