Соцдопомога по-новому: експерт озвучив головну проблему з виплатами

30 липня 2020, 10:59

Ксенія Капустинська , Олександра Романюк

Кабмін змінив правила, але цього недостатньо, вважає фахівець

В Україні істотно змінилися правила нарахування та виплати соціальної допомоги. Так, 22 липня Кабмін ухвалив постанову № 632, якою затвердив новий порядок розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім'ї, а також вніс зміни до інших нормативних актів, що стосуються соцдопомоги.

Реклама

Як пояснюють в уряді, частина змін потрібна, щоб "стимулювати вихід зі стану бідності" малозабезпечених сімей, в складі яких є працездатні люди, але які не працюють. Для таких людей, зокрема, нараховуватиметься дохід в розмірі 0,5 мінімальної зарплати, а це значить, і розмір соціальної допомоги (якщо таку нарахують) буде менше.

Експерти вважають, що Кабмін поставив правильну мету, але сумніваються в правильності методів.

"Стосовно безробітних, я думаю, що модель повинна бути досить жорсткою. Люди повинні мати реальну можливість перевчитися і в цей час отримувати якусь допомогу. Але потім – вибачте, просто утримувати тому, що людина не працює, – це неправильно. Але починати треба з запуску єдиного загальнодержавного реєстру одержувачів соціальної допомоги та з перегляду ефективності соціальної допомоги. Ми в реальності не знаємо, кому і скільки виплачується соціальної допомоги. Цей реєстр не можуть запустити вже років 10. І очевидно, що при такій ситуації купа грошей витрачаються абсолютно даремно. Ми розмазуємо соцдопомогу тонким шаром на занадто велику кількість одержувачів, а в підсумку на тих, хто її дійсно потребує, – особи з інвалідністю, багатодітні сім'ї, одинокі люди похилого віку, – грошей просто не вистачає. <...> Загалом я вважаю, що держава не може когось змусити працювати за допомогою батога. Але можна створити систему, яка дасть зрозуміти: ми не розв'язуватимемо всі проблеми за тебе. Ми можемо допомогти, але потім або ти працюєш, або живи, як хочеш. Єдине, що потрібно при цьому захистити дітей, які можуть бути поруч з цією людиною", – говорить економічний експерт Борис Кушнірук.

Детальніше читайте на сайті "Сьогодні" в матеріалі "Нові правила нарахування соцдопомоги: кому стане складніше отримати, а кому взагалі не заплатять".

Також про те, як зміниться розмір соцдопомоги, дивіться в сюжеті "Сьогодні":

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти