Стрибок курсу долара і водійські права по-новому: як змінилося життя українців за тиждень

25 листопада 2017, 09:01

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Ціни на продукти зростають, а митниця придумала, як боротися з "човниками"

Зростаннякурсудолараіподорожчанняпродуктівсталинайбільш обговорюванимиекономічнимитемамипередостаннього тижнялистопаді.Однакважливимивіхамитакожстализаявипро боротьбуз"човниками".Наслухузалишилисяіпроблемивласниківавтонаєвропейськихномерах.

"Сегодня"зібравп'ятьнайважливішихекономічнихтем тижня
.

1. Стрибок курсу

До кінцяробочого тижнякурсєвровУкраїніпобивдворічнийрекорд, а долар різко подорожчав. Так, 24 листопадаНаціональнийбанкУкраїни(НБУ)встановивтакікурсиосновнихіноземнихвалютдогривні:
Реклама

1 долар США – 26,86 грн;
1 євро – 31,82 грн;
10 російських рублів – 4,58 грн.

Такимчиномофіційнийкурсдоларазадобупідвищивсяна22копійки(післяподорожчаннявчетвер на15копійок)іперекресливзміцненнягривнізадва тижні.Євровирісвідразуна52копійки.Такдорогоєвровалютав2017 році,втім,яків 2016-му,ще некоштувала.Вищекурспіднімавсятількивлютому-2015під часнайсильнішоївісторіїУкраїнидевальваціїгривні.

Помітноподорожчавдоларінаміжбанку-торгипочалисязактивногозростанняпопитунавалютунатлівідсутностіпропозиціїізакрилисянарівні26,87-26,9грн/дол.

Експертипояснюють,щоранішепрогнозувалитаке зростаннякурсу.Аналітик"Альпарі"МаксимПархоменкопідкреслює,щозростаннякурсуспровокованединамікоюімпортуікінцеммісяця,наякийприпадаютьосновніплатежі.Томупопитнавалютупомітнозріс,апропозиціябула низькою,втомучислі,через вихідний23 листопада вСША.

В тренді
Рекорд з 2018 року: ціни на нафту вийшли на доковідний рівень

2. Підвищення цін на продукти

Протягомдругої декади листопадазростання цін спостерігалосяна17найменуваньтоварівз23,що підлягають державномумоніторингу.При цьомунайбільш відчутне подорожчання продемонстрували молочні вироби, м'ясо і масло – від20до30копійокнаодномукілограміаболітрі.ТакіпідрахункинадаваграрнийекспертОлексійДорошенко.
Зайогоданими,ТОП-3найбільшихподорожчаньвсередині листопадаврегіонахсклали:
  • свининавЧернігівськійобласті-6,5грнзакілограм,або7,2%;
  • масло в Київській області – майже 6 грн, або 3,5%;
  • курячатушкавЖитомирськійобласті-3,1грн,або6%.
Крімтого,вУкраїністрімкодорожчаютьпомідориціни на томати в опті вже досяглирекорднихпоказниківзавсюісторіюнезалежностіУкраїни.

В той же час, в НБУ назвали свій ТОП-3 продуктів в Україні, що піднялися в ціні. За рік, за данимиНацбанку,найсильнішепіднялисяцінинабаклажани-439%.Надругомумісціопинилисякабачки,анатретьому-кавуни.

3. Боротьба з "човниками"

У Державнійфіскальноїслужбі(ДФС)Українипридумали, як боротися з "човниками". Так,в.о.головиДФСМирославПроданупевнений:вирішитипроблемутакоїконтрабандиможназа допомогоюзаконодавчихзмін,якіпередбачаютьперебуванняособизакордономне менше добипід час перевезеннячерездержкордонтоварівна500євро.

Прицьому,Проданпідкреслив,щопростовзятиіскасуватицюнорму-не вихід.Зайогословами,незграбнавідмінаможенегативновідбитисянатуристах.Проданвідзначив,щонасьогоднішніймоментрозробленокільказаконопроектів,спрямованихнавирішення проблеми"човникової"контрабанди.

4. Права на 2 роки

КабінетміністрівУкраїнивстановиввидачу першого посвідчення водіям-початківцям строком на 2 рокизобміномнапостійнеприздійсненніне більшедвохпорушень.Прицьомупротягомдвохроківдлятакихводіїв-новачківбудедіятизаборонаперевищуватишвидкість70км/год.

До тогожобмінводійськогопосвідчення,виданогоособівперше,післязакінченнятермінуйогодіїпроводитьсябезскладання іспитівза умовиздійсненняне більше2адміністративнихправопорушеньу сфері дорожньогоруху.

5. Проблема єврономерів

ЛитваможеперекритисхемиввезенняавтомобіліввУкраїну,заявляютьв Держфіскальнійслужбі.Ужевнаступномуроці"пересічники" ризикують втратити свої автомобілі їхпростоможутьконфіскуватипричерговомуперетинікордону.Тількизацейрікукраїнцівобхідрозмитненняввезли59тис.машинзлитовськиминомерами.За оцінкамиДФС,всьоговУкраїнінезаконноперебуває236,6 тисячіавтомобілів.
Реклама

У Литві передають Україні інформацію на всі запити. До того ж, в українських правоохоронців відкритий доступ до литовської базі даних зареєстрованих машин Regitras. З огляду на, що в Литві машина автоматично знімається з реєстрації, якщо не пройде вчасно техогляд і не отримає страховку, цих даних буде достатньо, щоб зупинити автомобіль. При цьому українські митники можуть запитувати у Литви дані про компанії, на які зареєстровані автомобілі українців. Якщо литовці знайдуть порушення в їх роботі – машини співвітчизників на литовських номерах ризикують повернутися на батьківщину.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти