"Північний потік-2" Європі не потрібен – глава Енергоспівтовариства

Копач вважає Україну досить надійним транзитним партнером

Євросоюз не потребує проект "Північний потік-2" з економічної точки зору. Про це заявив глава секретаріату Європейського Енергетичного співтовариства Янез Копач.

"Я не бачу ніякої економічної необхідності для цього проекту. Аналогічно і якщо подивитися з геостратегічної точки зору. Для Європи, звичайно", – відповів він на прохання прокоментувати "Північний потік-2".

Реклама

Україна в минулому році стала надійним партнером у сфері транзиту газу, "вона послідовно імплементує третій енергетичний пакет", зазначив Копач.

"Наявність реформованої України, яка виконує третій енергопакет – це найкраща гарантія безперервного, добре керованого транспорту газу з Росії в Євросоюз. Тому моя особиста позиція – я не бачу будь-якої потреби в цьому проекті", – сказав Копач.

Відповідаючи на питання, згубна чи для країн Південно-Східної Європи припинення проекту "Турецький потік" після зупинки "Південного потоку", Копач сказав: "Ні той, ні інший проекти не були потрібні з точки зору безпеки енергопостачання або конкуренції".

Реклама

"Це був російський проект про те, як обійти Україну, він не мав нічого спільного з конкуренцією або безпекою енергопостачання. Можливо, що все ж з точки зору безпеки поставок енергії тут можна говорити з урахуванням поганого досвіду з Україною в минулому. Однак зараз, з того часу як Україна стала виконувати вимоги третього енергопакету, ця тема пішла", – заявив він.

Він упевнений, що споживачі не потребували цих двох газопроводах. "А ось те, що було б дійсно потрібно, – це повне використання існуючих трубопроводів", – заявив він.

Копач пояснив, що має на увазі так званий "Трансбалканський" трубопровід, який йде через Україну, Молдавію, Румунію, Болгарію в напрямку Туреччини. "Цей газопровід далекий від повного завантаження. Однак він монополізований на території Болгарії довгостроковим контрактом з "Газпромом", – сказав він.


Реклама

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубів газу на рік від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини. "Газпрому" буде належати 50%, BASF, E.ON, Engie, OMV, Shell – по 10% в проекті. Новий трубопровід планується побудувати поруч з "Північним потоком-1". Проти проекту активно виступає Україна, яка в разі його реалізації втратить свою роль транзитера російського газу в Європу.

Енергоспівтовариство (ЕС) – міжнародна організація, мета якої – поширювати правила внутрішнього енергетичного ринку Євросоюзу на інші країни, зокрема, на південний схід Європи. Секретаріат – одна з головних структур управління організацією. Вищим органом прийняття рішень є рада міністрів, який збирається раз на рік.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти