Санкції Росії проти України: експерти пояснили, що ефект – мінімальний

30 жовтня 2019, 11:13

Олександра Романюк Олександра Романюк

Економіст розповів, які обмеження можуть реально вдарити по українській економіці

1 листопада виповнюється рівно рік відтоді, як уряд Росії за указом президента РФ ввів "Спеціальні економічні заходи в зв'язку з недружніми діями України". При цьому опитані сайтом "Сегодня" експерти вважають, що наслідки цих санкцій для України мінімальні.

"Взаємозалежність української і російської економік за останні роки істотно змінилася. Якщо в 2014-му це був високий рівень взаємозалежності, то зараз – вкрай низький. Тому Росія зараз вже обмежена в санкцій політиці. Серйозно підірвати українську економіку могло б то, якби Росія пішла на повне блокування транзиту і експорту в нашу країну енергоносіїв, починаючи від газу і закінчуючи вугіллям, нафтою і нафтопродуктами. І змусила б застосувати таку ж блокування політично залежні від неї країни, наприклад Білорусь. Це дійсно могло б вплинути на нашу економіку. А все інше – то, що Росія застосовує, – це, безумовно, має якийсь економічний ефект, але вже не здатне навіть загальмувати зростання української економіки", – упевнений економіст Олексій Кущ.

Реклама

На його думку, негативний ефект від російських санкцій може обчислюватися лише сотими, а то і тисячними частками відсотка від ВВП. Хоча, що стосується окремих фінансово-промислових груп, негативний ефект може бути вельми відчутнішим.

"Наприклад, капіталізація якийсь санкції становить 1 млрд гривень. У масштабах країни це копійки, ВВП навіть не відчує втрати цього мільярда. А в межах якоїсь фінансово-промислової групи мільярд гривень – це істотна частина доходу", – пояснює Олексій Кущ.

Подробиці дізнавайтеся на сайті "Сегодня" в спеціальному матеріалі – Економічний фронт: як вплинули антиукраїнські санкції Росії на нашу економіку

Нагадаємо, з 1 листопада 2018 року в списку санкцій Росії виявилися 322 фізичних особи – громадяни України і 68 юридичних осіб.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти