Сальдо платіжного балансу України наблизилося до нуля

3 жовтня 2016, 12:11

В НБУ нарікають на "мінус" поточного рахунку і збільшення імпорту

У серпні 2016 року платіжний баланс України був зведений з незначним профіцитом в 16 млн доларів. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Реклама

У НБУ називають такі чинники, що вплинули на платіжний баланс:

  • Збільшення негативного сальдо поточного рахунку до 414 млн доларів за рахунок розширення дефіциту торгового балансу.

"Хоча експорт товарів збільшився, імпорт товарів зростав більш значними темпами в першу чергу за рахунок збільшення поставок енергоносіїв. Крім того, тривало збільшення імпорту товарів як інвестиційного, так і споживчого призначення на тлі пожвавлення внутрішнього попиту", – зазначили в Нацбанку.

-_

  • Чисте залучення за фінансовим рахунком на суму 417 млн доларів, які, як і в попередні місяці, були забезпечені приватним сектором.

Зокрема, надходження прямих іноземних інвестицій, на відміну від попередніх місяців, майже повністю були спрямовані в реальний сектор. Також тривало скорочення готівкової валюти поза банками, хоча і меншими темпами.

В тренді
Країни скуповують пшеницю і олію. Чому в усьому світі дорожчають продукти

Реклама

"У січні-серпні 2016 року сальдо поточного рахунку платіжного балансу було негативним і становило 1,4 млрд доларів. Однак дефіцит поточного рахунку був компенсований чистими залученнями за фінансовим рахунком. Як наслідок, позитивне сальдо зведеного платіжного балансу склало 533 млн доларів", – нагадали в НБУ.

____01

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти