З 1 липня в Україні вводять нові правила розрахунку готівкою

1 липня 2018, 09:00

Продавці будуть округляти суму в чеку, якщо у них не буде потрібних монет

З 1 липнявУкраїніпідприємстваторгівліісферипослугвразівідсутностімонетдрібнихноміналівбудуть округляти суму розрахунків готівкою за товари і послуги. Про це йдеться в повідомленні НБУ.
"Округлення буде застосовуватися тільки в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця він може видати покупцеві здачу цими номіналами", -йдеться в заяві.

При цьому в НБУ додали, що з 1 липня в Україні припиняється карбування і випуск в готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, а натомість будуть карбувати тільки монети номіналами 10 і 50 копійок.

В НБУ передбачають, що це дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обороту на більш ніж 90 млн гривень на рік. При цьому монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, введені в обіг раніше, і надалі будуть використовуватися як засіб платежу. Вони будуть обертатися необмежений період часу до окремого рішення.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що НБУ планує зобов'язати банки України встановити додаткове відеоспостереження. Передбачається,щосистемивідеоспостереженнявбанкахповиннібутизареєстровані,азаписизвідеокамербудутьзберігатисяне менше14дібдлязонбіля касівходувбанк,дляприміщеннязсейфами-не менше60діб.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Ранішевматеріалісайту"Сегодня"докладноговорилосяпро те,чомуукраїнцівитрачаютьнаїжумайжеполовинусвоїхдоходівДорогі продукти і низькі зарплати: чому українці багато витрачають на їжу.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти