Зростання цін на газ, "привид" нового прожиткового мінімуму і обвал долара: що змінилося за тиждень

10 лютого 2018, 09:00

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Світові фондові ринки "трясе", а Кабмін задумався над введенням в Україні нових правил оренди житла

Натижні, що минаєукраїнцібоялисямайбутньогозростанняціннагаз,раділизміцненнюгривніісподівалисянапідвищенняпрожитковогомінімуму.Вцей часфондовіринкисвітуохопилапаніка,іекономістищосилисталигадати,якскорочекатинової глобальної кризи.

Сайт"Сегодня"зібравТОП-5найбільш обговорюванихекономічнихтем тижня
.

1. Падіння долара

Всуперечусім песимістичнимочікуваннямгривня за два тижні закріпилась більше ніж на 1,5 грн. Уп'ятницюнаміжбанкудоларпродаваливсередньомупо27,12грн,акупувалипо27,08грн.Офіційнийкурсдоларавпавдомінімумузадвамісяці-27,12грн.
Реклама

Фінансовіаналітикипояснюють,щоголовними причинами падіння доларастализниженняпопитуізростанняпропозиціїнанього,атакожприпиненняпанікинаринкупіслятого,яквДавосідомовилисяпро черговий траншвідМВФврозмірі1,9 млрддоларіввнайближчі місяці.Прицьому,за словамианалітиків,чекати,щокурсопуститьсянижче27грн,не доводиться.

Аосьдоновоїзимиможназновуочікуватидевальваціїгривнідо29грн/долар,відзначаютьексперти.Справавтому,щообвалфондовихринків,якийтрапивсянацьому тижні,можепривестидонегативних наслідківдлякраїн-експортерівсировини.СамедоїхчислаівідноситьсяУкраїна.Якщосвітовіцінинасировинувпадуть,вітчизняніімпортерибудутьприноситивкраїнуменшевалюти,ацезагрожуєдефіцитомдоларів.

2. Ціна на газ

УрозпорядженніукраїнськихЗМІопинивсяпідготовленийМінфіноманалізпроектуфінансовогоплану"Нафтогазу".Згідно з цим документомціна на газ для населення в Україні може вирости на 62% з 1 квітняіна73%(в порівнянніз сьогоднішньоювартістю)-з 1 жовтня2018 року.

Тобто,спочаткугазможеподорожчатидо 8030 грнзатисячукубів,авосени-до 8530 грн.Заразвстановленацінастановить4 942грн.Однаквартовраховувати,щованалітичномудокументіМінфінуйдетьсялишепро закупівельну цінунагаз,тодіяквтарифвходитьтакожплатазатранспортуванняірозподілгазу.КрімцьогосплачуєтьсяПДВ.Наприклад,призакупівельній цінінарівні4 942грнтарифнагазстановить6957,9грн.


Детальніше читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі: "Українцям загрожує зростання цін на газ: як зміняться суми в платіжках".


ВрегулюванняціннагазєвимогоюМіжнародноговалютногофонду(МВФ).Правда,Кабмінобіцяєне підвищуватитарифидокінцянинішньогоопалювальногосезону.

Та йвціломуцінанагазнеобов'язкововиросте.МіністрфінансівОлександрДанилюкзаявив,що,крімМВФв розробці моделі газового ринку також бере участь Всесвітній банк. Данилюкрозраховує,щоврезультатірозробкиновогомеханізмурозрахунківтарифинаблакитнепаливоможутьзнизитися.
Крімтого,цінанагаздляукраїнцівбудезалежативідтого,скількиблакитногопаливавласного видобуткувитратятьнапотребинаселення.Чимбільшебудевикористовуватисяукраїнськогогазу,тимнижчебудезалежністьвід"імпортногопаритету",тобтонижчеіцінанагаз.

3. Прожитковий мінімум

Реклама

В Державний бюджет України на 2018 рік закладено зростання прожиткового мінімума, відякогозалежитьрозмірмінімальнихпенсійіщецілийрядсоціальнихстандартів.Підвищенняпередбаченонарівні10-12%,заявиввіце-прем'єр-міністрПавлоРозенко.

"У Держбюджеті-2018 зафіксована наша "програма мінімум": за рік прожитковий мінімум зросте на 10-12%, а від нього залежить більше 80 видів соціальних виплат",- сказав Розенко.
Засловамивіце-прем'єра,в 2018 роцітакожочікуєтьсяізростаннязаробітнихплат.Такожза підсумкамипершогокварталу2018року урядрозглянеможливістьчерговогопідвищеннямінімальноїзарплати-до4100-4200грн.

Експерт Ярослав Жаліло розповів "Сегодня", як зростання соцстандартів вплине на ціни в Україні.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому

4. Нові правила оренди

В найближчому майбутньому українців чекають нові правила оренди квартир - Кабінетміністріввжерозробляєзаконодавчізміни,якіпокликаніпривестивпорядокринокорендижитлавУкраїні.

Справавтому,щозаразприблизно70%ринкуорендижитлавУкраїніперебуваєвтіні.Якпояснивміністррегіональногорозвитку,будівництватажитлово-комунального господарстваГеннадійЗубко,який готуєтьсязаконповиненюридичноврегулюватитакіпитання:

  • щотакезнімнежитло;
  • яким чиномлюдиповиннівселятисяворендоване житлоівиселятисязнього;
  • якоформлятипропискуворендованійквартирі;
  • якими маютьбутисанкціївразі невиконанняумовдоговору.
Крімтого,на думкуЗубка,підприємстване повиннібудутьвикуповуватислужбовіквартиридлясвоїхпрацівників,азможутьзніматитакежитло.

"Тобто банк, підприємство, будь-яка організація могли б витрачати частину коштів на погашення оренди житла своїм службовцям. Це не вимагає придбання службових квартир і їх утримання. Цей варіант можливий для Нацполіціі і ЗСУ. Інвестори будуть вкладати кошти в будівництво житла не на продаж, а для оренди. Це дає можливість побудувати нерухомість і отримувати з неї легальний дохід",- пояснив Зубко.

Реклама

До речі, оренда квартир в Украине оказалась самой дорогой в мире - нашіміста-мільйонникиочолилисвітовийрейтингспіввідношеннязарплатиіцінназніманняквартир.Українці,які проживаютьвмегаполісах,віддаютьзаквартирумайжевсезароблене-80%відзарплати:

5. Фондовий обвал

На минуломутижніамериканськіфондовііндексиобвалилисявжедвічі.Упонеділок вранціпровіднііндикаторифондовогоринкупросіливсередньомуна 5%, а падіння американського індексу Dow Jones стало найбільшим з жовтня 2008 року. Основні індекси США знову обвалилися в четвер – на 3,8-4,15%.

Падіннявідразувжевдарилопо"гаманцях"головнихбагатіївпланети.Післяпершоїхвилі500найбагатшихлюдейсвітувтратили114 млрддоларівсвоїхактивів,післядругої-ще93 мільярди.

Обвалпов'язуютьіз заявоюурядуСША.Минулої п'ятниціМіністерствозайнятостікраїнизаявило,щозарплатиамериканцівростутьшвидше,ніжпрогнозувалося,азначить,зайвагрошовамасаможеприскоритиінфляцію.Крімтого,дилерипобоюються,щоФедеральнарезервнасистемаможепіднятиобліковуставкуранішеібільше,ніжпланувалося.Засловамиекономістів, політика США може посилити паніку, що виникла на ринках.

Щобзрозуміти,щоозначаєфондовепадіннядляУкраїни,знадобитьсяне одинмісяць,вважаютьаналітики.ЕкономістЕрікНаймандо листопадаочікуєпочаткуекономічної кризивСША.Якщоцедійсностанеться,тонакриєкризоюівсюсвітовуекономіку.

"Якщо це дійсно станеться, то досить скоро накриє кризою і всю світову економіку. І Україна, з її гігантськими виплатами зовнішніх боргів в 2019-20 роках. Так що зберігаєте кеш і готуйтеся до гіршого",- вважає Найман.


Всі подробиці в спецтемі Тарифи на газ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти