Росія розширить список заборонених до закупівель імпортних товарів

19 квітня 2016, 12:11

Мінекономрозвитку Росії при це хоче відмовитися від практики заборон у сфері держзакупівель

Профільні російські відомства повинні до червня визначити критерії імпортних товарів, держзакупівлі яких можуть бути обмежені, а до серпня потрібно переглянути раніше опубліковані списки – таке доручення дав прем'єр РФ Дмитро Медведєв, передають "Ведомости".

Реклама

Обмеження на держзакупівлі імпорту в РФ введені з січня 2014 р. Вони стосуються оборонної галузі, машинобудування, медичних виробів, ліків, програмного забезпечення. Всього приблизно 420 видів товарів.

Мінпромторг Росії виступає за розширення обмежень. У березні міністерство запропонувало додати ще 70 позицій в список іноземної продукції машинобудування, яку не можна допускати до держзамовлення, серед них двигуни, будівельна техніка і продукція важкого машинобудування. З осені 2015 р. обговорюється розширення списку заборонених медвиробів.

А ось Мінекономрозвитку запропонувало поступово відмовлятися від обмеження держзакупівель імпорту. Ціни держконтрактів через імпортозаміщення виросли на 40%, говорив заступник міністра Євген Елін в лютому, необмежені за часом протекціоністські заходи неминуче приведуть ще й до зниження якості продукції. Зростання цін – це плата держави за підтримку вітчизняного виробника, пояснював Елін, але підтримка не повинна бути вічною, згодом потрібно пом'якшувати режим, а потім і повністю відмовитися від обмежень.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять

Імпортозаміщення поки не досягає своїх цілей, свідчить звіт про діловий клімат на російських підприємствах Центру кон'юнктурних досліджень ВШЕ: обробні підприємства в березні були завантажені на 62% – показник залишається на цьому рівні майже півтора року без ознак зростання. Це говорить про серйозні труднощі в запуску проекту імпортозаміщення, пишуть економісти. Втім, часу їх словами, два роки – не строк, потрібно мінімум 3-4 роки, але за умови стабільного фінансування, а при спаді економіки, обмеження федерального бюджету і бюджетів підприємств до цього терміну можна додати ще 1-2 роки.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти