Путін пробачив Узбекистану $ 865 млн боргу

Ташкент заплатить Москві лише $ 25 млн за старими кредитами

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який ратифікує списання Узбекистану $ 865 млн боргу, що передбачено міжурядовою угодою.

Угода забезпечує правові основи для врегулювання всіх категорій фінансових вимог і зобов'язань, що виникли між РФ і Узбекистаном за операціями колишнього Радянського Союзу, в тому числі пов'язаних з Алмазним фондом СРСР, а також за кредитами, наданими Росією Узбекистану в 1992 – 1993 роках.

Реклама

На кінець 2014 року заборгованість Узбекистану становила $ 889,3 млн, у тому числі основний борг – $ 500,6 млн і відсотки на суму $ 388,7 млн. На цей момент заборгованість є простроченою.

Влада Узбекистану визнала борг у розмірі $ 43,1 млн і висунула зустрічні фінансові претензії на частку в Алмазному фонді колишнього СРСР.

За умовами угоди, сторони повинні відмовитися від взаємних претензій, а Узбекистан перерахує Росії $ 25 млн протягом 30 календарних днів.

Реклама

30 березня Рада Федерації також ратифікувала міжурядову угоду Росії і Узбекистану про врегулювання взаємних фінансових вимог і зобов'язань: списання Ташкенту 95% боргу в обмін на зняття претензій по Алмазному фонду.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти