Прокурор САП визнав, що від суду приховали результати експертизи щодо "Роттердам+" – адвокат

11 жовтня 2019, 18:45

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, згідно з якою в НАБУ маніпулюють результатами експертизи

Адвокат Ірина Одинець заявила, що в розпорядженні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) є результати експертизи, які підтверджують економічну обґрунтованість прийняття ціноутворюючої формули "Роттердам+".

Реклама

Про це адвокат повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

За її словами, раніше в засобах масової інформації з'явилася інформація, згідно з якою в НАБУ маніпулюють результатами експертизи. Користуючись нагодою, адвокат звернулася з клопотанням до судді з проханням надати стороні захисту ці документи.

"Прокурор Віталій Пономаренко підтвердив, що такі експертизи дійсно є, але САП може вибирати, що надавати судді, а що ні. І не вважають за потрібне надавати саме ці експертизи. За фактом прокурор визнав, що шановна експертна організація – Київський науково-дослідний інститут судових експертиз має думку, відмінну від думки НАБУ і САП, тому користуватися його висновками вони не хочуть. Як і не хочуть надавати ці експертизи суду, хоча ст. 9 Кримінально-процесуального кодексу України прямо зобов'язує повно і неупереджено вивчити обставини виробництва і виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного або обвинуваченого. Ми ж навпаки маємо яскравий приклад того, як прокурори приховують від суду невигідні їм експертизи", – написала Одинець.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

На думку адвоката, "маніпулювати громадською думкою у справі "Роттердам+" у НАБУ і САП виходить дуже вдало".

Реклама

"Тепер ми розуміємо, що йде маніпуляція не тільки в медіа, а й в суді, і в роботі з експертною оцінкою. Це ще раз підтверджує політичну вмотивованість цієї справи і підтасовування доказів з боку НАБУ", – підкреслила вона.

Раніше сайт "Діло" опублікував розслідування, згідно з яким САП намагалася маніпулювати експертизою. На думку видання, спроби схилити експертів до потрібних висновків при проведенні експертиз можуть свідчити про наявність в діях прокурора САП ознак посадових, а може, і кримінальних злочинів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти