Підвищення пенсій, Hyperloop і критичний держборг: що змінилося в Україні за тиждень

24 лютого 2018, 13:00

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Банків в країні стає все менше, а борщ стрімко дорожчає

Тиждень, що минаєзапам'ятаєтьсяукраїнцямважливимрішеннямКабінетуміністрівпро підвищенняпенсійвійськовослужбовцяміамбітнимитехнологічнимипланамивлади.Крімтого,НБУвідзвітувавпро роботуукраїнськихбанків,азпочаткомВеликого поступродавцісталипідвищуватицінинаовочі.

Сайт"Сегодня"зібравТОП-5ключовихекономічнихтем тижня
.

1. Пенсії військовим

Реклама

КабінетміністрівдовгочекаврішенняВерховноїРади,якедозволилобпідвищитипенсіївійськовослужбовцямізмінитирозподілвиплаттак,щобнайбільшісумиотримувалиучасникибойовихдій.Зростаннявиплатобіцялизабезпечити"заднімчислом"-з 1 січня2018 року,незалежновідтого,колипарламентприймевідповіднийзаконопроект.

Аленацьому тижніуряд знайшовспосібпіднятивійськовіпенсіїбезрішенняВерховноїРади.ЯкпоясниливКабміні, пенсії військовим підвищать двічі: першийетаппідвищеннявідбувся"заднімчислом"-виплатизбільшилиз 1 січня 2018року.Томувійськовіпенсіонеризможутьотриматидоплатизасічень і лютий.Другийетаппідвищеннявідбудетьсяз 1 січня2020 року.
 
Підвищенняпенсійторкнеться489тис.військовослужбовців,нащовПенсійномуфондіпередбачено7 млрдгрн.Цігрошіпенсіонериотримаютьвберезні-квітні,запевниливКабміні.
 
 
Аосьрозбиратисязісправедливістюрозподілувиплатвсе-такидоведетьсяпарламенту.Прем'єр-міністрВолодимирГройсманрозраховує,щоРадаприймерішеннямаксимумвберезні.ПоложеннявідповідногозаконопроектуМіністерствосоціальноїполітикивжеузгодило з силовими відомствами. УМінсоцполітикипояснили,щосхваленнясиловиківбулонеобхідно,щобзменшитиризикпомилокприскладаннідокумента.

 

2. Hyperloop в Україні

Вкінці тижняміністрінфраструктуриВолодимирОмелянзаявив,що Україна приєднується до проекту Hyperloop і починає вивчати будівництво вакуумних поїздів. Займуться розрахункамиукраїнськівченізАкадеміїНаук.

ЦентромрозробкиітестуваннявакуумногопоїздастанеДніпро.ПроектвУкраїніпідтримуєкорпораціяOctagonal,якапрацюєнадHyperloopвМексиці.Зукраїнської сторонидоньогоприєдналисяАкадеміянаук,підприємства"Південмаш","Укроборонпром",Каховськийзаводелектрозварювальногоустаткування,інноваційнийпаркUnit Cityііншікомпанії.

Hyperloop-цепроектвакуумногопоїзда,запропонованийІлонаМаскомв2013-му.Поїздпредставляєзсебегерметичнукапсулунааеродинамічнійподушці,якаможерозвиватишвидкістьвід500км/чвсталевій трубі.Технологіяпередбачаєтранспортуваннялюдейівантажівнашвидкостіпонад 1000км/год.

Реклама

ПокиHyperloop-експериментальнийпроект.Розробкоюновоговидутранспортузаймаютьсякількарізнихкомпаній,ікожназнихобіцяєпобудуватийогопершою.Однізбираютьсястворитилініївисокошвидкіснихпоїздівв 2021,інші-до 2019-го.ОсновнідослідженняведутьсявСША.АлеПольща,ОАЕ,Росія,Нідерландитаіншікраїнитакожпочалипроводититехніко-економічніобгрунтуваннябудівництваHyperloopусебе.Передбачається,щовакуумнийтранспортз'єднаєвсікраїнисвіту.

Про те,наскількиреальним є втіленняпроектувУкраїні,читайтенасайті"Сегодня"вматеріалі"Hyperloop в Україні: реальний проект або наукова фантастика".

3. Держборг в 2 трлн гривень

Нацьому тижніКазначействооприлюднилоневтішніданідержборг України перевалив за два трильйони гривень. Але,якпояснилапредседательєДержавноїказначейськоїслужбиТетянаСлюз,цезовсімне означає,щоУкраїнучекаєдефолт.

"Дефолту не буде на сьогоднішній день, тому що ми здійснюємо платежі відповідно до бюджетного розпису. ... За дефіциту загального фонду держбюджету ми за межі норми не вийшли. Це означає, що ми менше запозичили", - зазначила Слюз.

В тренді
В Україні почали продавати ранні овочі. Ми перевірили ціни та кількість нітратів
Зтакою оцінкоюзгодніівВерховній Раді.Так,главикомітетуз питаньфінполітикиРусланДемчакназвавсумудержборгу"критичною",протепоспішивзаспокоїтиукраїнців:

"Це критична сума, але вона абсолютно не говорить про те, що нам загрожує дефолт. Тут проблема не в розмірі боргу. Потрібно розуміти, що основна проблема українського боргу в тому, що він дуже дорогий", -заявив Демчак в коментарі "Обозревателю" і порадив владі замінювати дорогі і невигідні позики на більш вдалі для України варіанти.

Трохиранішепрем'єр-міністрВолодимирГройсманпояснив,звідкивзялисявеличезніборгиУкраїни:
 

 

4. Стан банків

НаціональнийбанкУкраїни(НБУ)нацьому тижніпрезентувавтрадиційнийоглядбанківськоїсистеми.Регуляторвидавукраїнцямсуперечливідані-банкипрацюютьв"мінус",відділеньсталоменше,затеоживаєкредитуванняізростаєкількістьбанкоматів.Вцілому,яквважаєНБУ, стан банківського сектору України покращився.

Реклама

Основні дані з огляду НБУ:

  1. Працюючібанкизавершили2017рік зі збиткомв24,4 млрдгрн."Мінус"викликанийвеликимивідрахуваннямиврезерви.Прицьомукількістьзбитковихбанківзарікскоротилася33до18.Прогнозується,щов 2018 роців"мінусі"виявлятьсяменше 10банків..
  2. Кількістьплатоспроможнихбанківскоротиласяна14:8булививеденізринкучерез недотриманнявимогдо капіталу;1-через непрозоруструктурувласності;4припинилидіяльністьбезліквідаціїюридичної особи;1банкприєднанийдо іншого.
    Скоротилася кількістьвідділень-тількидержавнийОщадбанкзакрив443структурнихпідрозділи.Аосьплатіжнаінфраструктураросла:банкоматівсталобільшена3,2тис.,аPOS-терміналів-на32,5тис.
  3. Банкиприскориликредитуваннянаселенняіпочаликредитуваннябізнесу.У 2017 роцічистігривневікредитидлянаселеннязбільшилисяна42%.Чистігривневікредитибізнесувиросливіноземнихідержавнихбанках-на17,5%і12,8%відповідно.
  4. Кредитніпортфелісталитрохи"здоровіше":частканепрацюючихпозикзнизиласяна3,2процентнихпункту-до54,5%.

5. Ціни на продукти

Овочі стали одними з продуктів в Україні, що подорожчали найбільше,ітенденціїдо зростанняцінзберігаються.Зараззусьогоперелікуовочів"борщовогонабору"тількикартоплякоштуєдешевше,ніжріктому.Буряквпевненозміцнюєстатуснайдорожчоїпозиціїв"борщовий набір",дотого ж,самевінв порівняннізминулимрокомподорожчавнайбільше-майжев2рази,до5-6грнзакілограм.Надругомумісціза вартістюзалишаєтьсяморква-їїнаоптовихринкахУкраїниможнакупитиза4,5-5,5грн/кг,щов1,5разидорожче,ніжріктому.

Третьоюврейтингустала цибуля.Заостанній тижденьцінинанеїзрослидо3,5-4,2грн/кг,аценатретинувищеціниминулогороку.Цінинабілокачаннукапустузатижденьпомітнопросіли,алевонивсеодномайжена50%вище,ніжріктому.Наоптовихринкахкапуступропонуютьпо3,5-3,8грн/кг.
 
Втім,дорожчаютьне лишеовочі-нацьому тижніпіднялись ціни на банани. НаоптовихринкахУкраїницінинаякіснібананивжедосягають45-47грн/кг.За нижчоюціною-38-44грн/кг-оптовікомпаніїпропонуютьзалишкибананівне дуже високоїякості.
 
Крімтого,сайт"Сегодня"проаналізуваврозцінкипостачальниківпродтоварівірозрахував, якими будуть ціни на продукти до березня.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти