Після санкцій США Рада підвищила захист авторських прав в Україні

15 травня 2018, 12:59

Питання колективного управління авторським правом віддадуть спеціальним організаціям

Верховна Рада України у відповідь на обмежувальні заходи, раніше введені США відносно 155 видів українських товарів, підтримала в другому читанні і в цілому законопроект №7466 "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського і суміжних прав".

Реклама

Законопроект, який встановлює правила роботи організацій колективного управління авторськими правами (ОКУ), з правками, в тому числі внесеними під стенограму, підтримали 246 народних депутатів.

Відзначимо, в Мінекономрозвитку заявляли, що зняття обмежень в значній мірі залежить від прийняття Верховною Радою проекту закону №7466.

Раніше США припинили дію Генералізованої системи преференцій для 155 видів українських товарів. Система преференцій дає можливість безмитного ввезення на територію США понад 3500 видів товарів з України. Таким чином, для 155 видів українських товарів ввезення в США без пішли став неможливим. Причиною стали порушення прав інтелектуальної власності.

Офіс торгового представника США ввів в дію ці обмеження силу з 26 квітня цього року – через 120 днів після публікації відповідної прокламації президента США від 22 грудня 2017 року.

Навіщо Україні потрібні ОКУ

Реклама

Згідно із законопроектом, організацією колективного управління авторськими правами є зареєстроване громадське об'єднання зі статусом юридичної особи, що не має на меті отримання прибутку, засноване виключно правовласниками. Діяльність ОКУ спрямована на колективне управління майновими правами на об'єкти авторського права і (або) суміжних прав.

В тренді
Зеленський підписав закони про пільгове розмитнення євроблях: як рахуватимуть акциз
Фото: колаж Сьогодні

Проект закону встановлює порядок і вимоги для акредитації та реєстрації ОКУ, особливості наповнення Реєстру таких організацій, а також регулює питання збору, розподілу та виплати ними винагороди власникам авторських прав.

Відповідно, планується визначити по одній ОКУ за кожної зі сфер колективного управління, за рахунок чого автор буде знати організацію, що відповідає за те, чи інший напрямок діяльності.

Крім того, в документі передбачені критерії відбору ОКУ: тільки ті організації, які мають найбільший репертуар, міжнародне визнання і підтримку правовласників, зможуть отримати відповідний статус.

Законопроект також передбачив зобов'язання ОКУ постійно звітувати про свою діяльність, повідомляти автору про використання його творів і про те, яку винагороду за це йому належить.


Реклама

Як повідомлялося, USTR залишив Україну в переліку країн – основних порушників прав інтелектуальної власності (Priority Watch List). Експерти USTR позитивно оцінили окремі заходи, прийняті Україною в напрямку поліпшення захисту прав інтелектуальної власності.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти